Beseda o knihách Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov a Návrat do Kráľovstva drahokamov


//Beseda o knihách Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov a Návrat do Kráľovstva drahokamov

Rožňava, Štítnik – apríl 2018

Tieto dve rozprávkové knihy vyšli tesne pred Veľkou nocou formou e-kníh. Autorkou je Lenka Vranová zo Štítnika, ktorá obe knihy aj sama ilustrovala. Určené sú predovšetkým deťom od 7 rokov, no nielen im.
Autorka minulý týždeň absolvovala prvé besedy s deťmi v ZŠ v Štítniku a Rožňave v ZŠ na Zlatej ulici. Deti si vypočuli ukážky z jej knihy Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov. Kládli veľa zvedavých otázok o všetkom, čo týkalo tvorby kníh a ilustrácií, o inšpiráciách a aj o jej webovej stránke na webe. Popritom vyfarbovali maľovanky, ktoré si pre nich vopred pripravila. Všetko sa konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej knihy a vydania spomínaných e-kníh.
Prostredníctvom jej kníh sa dostanete do sveta fantázie, zaujímavých zápletiek a dobrodružstiev zvláštnej rodinky dúhového čarodejníka Zafíra. Jeho dvojča brat Platinus im ukradne neobyčajné zvieratká, aby využil ich schopnosti vo svoj prospech. Pri čítaní sa ocitnete v prostredí s fantastickými postavami z rôznych kútov sveta a pokúsite sa zvieratká zachrániť.
Druhá kniha je priamym pokračovaním prvej a zaoberá sa návratom Platinusa do Kráľovstva drahokamov. Obohatená je o nové postavy a kráľovstvá a ich osudy spája s dúhovými čarodejníkmi.
Sme radi, že autorka týchto rozprávkových kníh je tiež členkou MO MS v Štítniku. Žeby tu na Gemeri mali naozaj rozprávky kolísku?
Ak sa dozvedieť viac o knihách i autorke, môžete navštíviť jej webovú stránku www.lenkalienka.sk.

2018-04-10T16:22:23+00:0010 apríla 2018 |Košický kraj|
X