Budovanie národného povedomia aj športom


//Budovanie národného povedomia aj športom

Skvelé športové nasadenie vynaložili mladí športovci základných škôl už v poradí na IV. ročníku futbalového turnaja žiakov ZŠ o Pohár MDD, ktoré zorganizoval Dom MS v Prešove v spolupráci s mestom Prešov, OMM a MO MS Prešov, Prešovskou univerzitou na viacúčelovom ihrisku dňa 29. 5. 2019 nielen pri príležitosti MDD, ale aj ako spomienku na oživotvorenie MS i výročie smrti M. R. Štefánika.

Za spočiatku pekného počasia si zmeralo sily až desať družstiev z Prešova i okolia. Zasúťažiť si prišli ZŠ Májové námestie, SSŠ EES Solivarská, Katolícka spojená škola sv. Mikuláša, ZŠ Bajkalská, ZŠ Kúpeľná, všetky z Prešova, a z obcí v okolí Prešova k nám prišli ZŠ Hermanovce, ZŠ Lemešany, ZŠ Ľubotice, ZŠ Chminianske Jakubovany i ZŠ z Medzian. Skvelú tradíciu potvrdzuje aj zvyšovanie počtu družstiev, ktoré sa hlásia na tento turnaj.

Turnaj otvorila tradične riaditeľka DMS Prešov Mgr. Sláva Jurková, ktorá vyzdvihla záujem o futbalový turnaj i športovanie našej mládeže. Pripomenula aj významné výročia, ktoré v tomto roku slávime, a povzbudila ich k nadobúdaniu vedomostí o našej slovenskej histórii.

Zápasy bez väčších faulov prebiehali pod dozorom hlavného rozhodcu Martina Klovaniča. Na turnaji sa organizačne podieľal aj športový novinár Ján Jacoš. A keďže počasie bolo veľmi premenlivé, museli sme výsledky úžasných výkonov žiakov i jednotlivcov vyhodnotiť v provizórnych podmienkach.

Krásne ocenenia si prevzali za:

  1. miesto: SSŠ EES Solivarská, Prešov
  2. miesto: ZŠ Medzany
  3. miesto: ZŠ s MŠ Lemešany
  4. miesto: ZŠ Kúpeľná, Prešov

Individuálne ocenenia si prevzali: za najlepšieho brankára bol ocenený Matviy Dnistryan, SSŠ EES Solivarská, Prešov, najlepším strelcom sa stal Roman Sivák, ZŠ Lemešany, najlepším hráčom bol Patrik Svoboda, ZŠ Medzany a najužitočnejším hráčom Marek Terpák, ZŠ Kúpeľná, Prešov. Krásne ceny v podobe hodnotných knižných titulov pre chlapcov si prevzali z Vydavateľstva MS i mnoho ďalších cien, či bohatého občerstvenia i pitného režimu, ktoré zabezpečil Dom MS v Prešove, najmä vďaka finančnej podpore mesta Prešov. Celý turnaj bol veľmi vydareným podujatím, ktoré si pochvaľovali najmä pedagógovia i žiaci, za čo im vrúcne ďakujeme a veľmi sa tešíme na budúci rok pri prvom malom jubilejnom ročníku.

Mgr. Sláva Jurková, riaditeľka DMS Prešov

Foto: Bc. Marko Gajdoš, referent DMS Prešov

2019-06-13T15:51:56+00:0013 júna 2019 |Prešovský kraj|
X