Deň seniorov v Dunajskej Strede


//Deň seniorov v Dunajskej Strede

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším v Dome Matice slovenskej pripravili deti zo Základnej školy Smetanov háj v Dunajskej Strede pod vedením pani vychovávateľky Kristíny Sádovskej a pani učiteľky Silvie Grausovej a Marty Gerhátovej veselý kultúrny program pre seniorov z Miestneho odboru Matice slovenskej v Dunajskej Strede, ktorým im chceli spríjemniť piatkovú poobedňajšiu chvíľku.
Matičiari si vypočuli pásmo básní, pieseň o rodine, príbeh o červenom jabĺčku, zasmiali sa na rozhovore dedka s hluchou babkou a pobavili sa i na klasickej rozprávke o červenej čiapočke a vlkovi, všetko v podaní malých hercov z divadelného krúžku „Slniečko“. Samozrejme nechýbali ani ľudové piesne či tanec. Na záver deti rozdali starkým vlastnoručne vyrobené darčeky a šikovní moderátori sa s nimi rozlúčili slovami „Buďte ešte dlho medzi nami.“
Po pohostení, ktoré pripravili členky výboru, sa matičiari spoločne zabávali, spievali i tancovali až do večerných hodín za hudobného doprovodu skupiny A-Z štýl zo Šurian. Nálada a radosť starších zo stretnutia bola evidentná, pretože zúčastnení hostia zotrvali do pozdných večerných hodín a informovali sa na ďalšie stretnutie .
Akcia sa uskutočnila s finančnou podporou Matice slovenskej ako i Miestneho odboru Matice slovenskej v Dunajskej Strede.

PhDr. Libuša Klučková

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

2016-11-29T08:48:08+00:0029 novembra 2016 |Trnavský kraj|
X