Vážení kolegovia,

chcel by som vás požiadať o pomoc. Ako iste viete, našim krúžkom tu v Komárne sa darí. Aj folklóru aj muzikálom. Naozaj pekné a myslím si, že aj hodnotné predstavenia, sú vypredané a ocenené diváckym aplauzom. Ale tu v Komárne v okolí a folklór aj v zahraničí. Rád by som ale našim matičným deckám ukázal, že Matica má svojich priaznivcov všade na Slovensku. Aby boli naozaj hrdí na to, čo robia. Podarilo sa nám získať sponzora, ktorý je tak nadšený našimi tanečníkmi a hercami, že by nám rád pomohol s vycestovaním za divákmi.

A tu je moja veľká prosba na vás. Ak by ste mali možnosť a záujem podporiť našu aktivitu zorganizovaním predstavenia, boli by sme veľmi vďační. Všetko, čo potrebujeme, je divadelná sála a diváci. Techniku si zabezpečíme, rovnako tak aj dopravu, ako aj technikov tak účinkujúcich.
Vačšinou hráme zadarmo, ale či si vyberiete vy vstupné (napr. dobrovoľné) je samozrejme na vás, aby ste mali späť náklady za prenájom divadla. V ponuke máme štyri možnosti. Folklór (Slovenskí rebeli) komédia Na rováš alebo Život. V oboch prípadoch je to z časti divadlo a z časti tance a piesne z rôznych regiónov Slovenska. Na rováš je o niečo veselšie a ľahšie a Život zas viac edukatívne a veľkolepejšie. Vždy ukazujeme rôzne obrady a obyčaje našich predkov. V jednom prípade s Lukášom Latinákom a v druhom s Robom Rothom (doprevádzajú predstavenie). Potom sú k dispozícii dva muzikály Čaj o piatej a Popoluška a tučná myš. Obe krásne veci.
Jozef Černek