Horná Nitra mojimi očami – fotografická súťaž


//Horná Nitra mojimi očami – fotografická súťaž

Súťaž Horná Nitra mojimi očami ukáže najkrajšie fotografie regiónu

Siedmy ročník čoraz populárnejšej fotografickej súťaže Horná Nitra mojimi očami predstaví aj v tomto roku tie najlepšie fotografie hornonitrianskych ľudových zvykov a tradícií, historických pamiatok a architektúry, ako aj rozmanitej prírody. Tie môžu záujemcovia posielať do 31. decembra 2017.

„Je skvelé z roka na rok vidieť čoraz väčšie nadšenie fotografov pre našu matičnú súťaž, ktorá pred siedmimi rokmi vznikla s cieľom ukázať krásy a zaujímavosti hornonitrianskeho regiónu. Pevne verím, že aj teraz dostaneme také fotografie z okresov Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou, z ktorých budeme cítiť emócie a vrúcny vzťah autorov k hornej Nitre,“ uviedol riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi Vlastimil Uhlár. Ako dodal, súťaž sa podarilo prievidzským matičiarom opäť zorganizovať vďaka finančnej podpore Matice slovenskej, Trenčianskeho samosprávneho kraja, miest Prievidza, Partizánske a Handlová, ako aj primátorov mesta Partizánske Jozefa Božika a mesta Bánovce nad Bebravou Mariána Chovanca a ďalších partnerov.

Do každej kategórie môžu záujemcovia prihlásiť najviac 3 fotografie, teda spolu môžu poslať 9 výtvorov. Tie musia spĺňať tematické zameranie, mať dostatočnú kvalitu a nesmú presiahnuť hranice regiónu. Všetky fotografie vyhodnotí odborná porota zložená z profesionálov, a zároveň budú zverejnené aj na facebookovej stránke www.facebook.com/mojimiocami, kde sú tiež pravidlá súťaže. Zaujímavá vecná cena poputuje autorovi fotografie s najväčším počtom kliknutí “páči sa mi to”.

Verejnosť si bude môcť pozrieť najlepšie súťažné fotografie na samostatnej vernisáži, na ktorej budú vyhlásené výsledky a výhercovia dostanú hodnotné ceny. Čaká na nich pobyt v očarujúcom prostredí pod Kľakom, poukážky na zhotovenie fotoproduktov, knihy a veľa ďalších cien.

Vlastimil Uhlár

O Dome Matici slovenskej v Prievidzi

Dom Matice slovenskej v Prievidzi vznikol v roku 2015, kedy sa pretransformoval z Oblastného pracoviska Matice slovenskej Prievidza. Do jeho územnej pôsobnosti patria všetky okresy Trenčianskeho kraja, v ktorých koordinuje činnosť matičiarov. Jeho hlavnou úlohou je zachovávanie kultúrneho dedičstva našich predkov a upevňovanie národného povedomia. Spolupracuje so štátnymi orgánmi, kultúrno-vedecko-spoločenskými organizáciami, médiami, školami, ale aj so zahraničnými Slovákmi.

 

Odkazy

www.maticapd.sk

www.facebook.com/momspd

www.facebook.com/mojimiocami

 

Kontakt

 

Vlastimil Uhlár
riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi
Tel.: 0911 148 841
E-mail: dms.prievidza@matica.sk vlastimil.uhlar@matica.sk

 

2018-11-08T18:00:34+00:0021 decembra 2017 |Nezaradené|
X