I. ročník turnaja o pohár Matice slovenskej

//I. ročník turnaja o pohár Matice slovenskej

Nitra, 10. 9. 2016

Športový odbor Matice slovenskej v spolupráci s predsedami Krajských rád MS zorganizoval dňa 10.9.2016 v Nitre 1. ročník turnaja v malom futbale „ O Pohár Matice slovenskej“. Organizátorom turnaja bol Športový odbor MS v spolupráci s DMS v Nitre. Ako uviedol predseda ŠO MS Ľubomír Kleštinec, hlavným cieľom turnaja bolo ukázať jednotu Matičného ducha. Že sa to organizátorom podarilo svedčí skutočnosť, že v jednotlivých družstvách bola možné vidieť hráčov vo veku od 18 do 60 rokov.
Skutočnosť že urobiť prvý krok je najťažšie svedčí fakt že z pôvodne avizovaných 8 mužstiev /každý samosprávny kraj/ sa turnaja zúčastnili iba štyri družstvá z Trenčianskeho, Banskobystrického a dve z Nitrianskeho samosprávneho kraja. Všetci účastníci sa zhodli na jednom „ Kto neprišiel môže ľutovať“. Príjemný sobotňajší deň na perfektne pripravenej hracej ploche futbalového štadióna Slovan Kynek sa niesol v urputných ale férových zápoleniach kde nebola núdza o vynikajúce športové výkony. Ku skvelej atmosfére turnaj prispela aj účasť avizovaných osobností slovenského futbalu: bývalého kapitána reprezentácie a dnes poslanec NR SR Dušan Tittel, Róbert Jež a Ivan Ondruška.

4. Nitrianski rytieri – 1b

Víťaz turnaja Trenčiansky samosprávny kraj, okrem pohára za prvé miesto, získal aj „Večne putovný pohár MS“. Organizátori udelili aj ocenenia jednotlivcom:
najlepší strelec turnaja Milan Kusenda – Trenčín
najlepší hráč turnaja Michal Mlynár – Zvolenská Slatina
najlepší brankár Gabriela Hroššová – Nitriansky rytieri
Prvý krok sme urobili je iba na nás ktorým smerom sa vydáme. Dohoda všetkých súťažiacich po poslednom hvizde rozhodcu bola, že o rok sa stretneme v Trenčíne. K tomu verejný prísľub Dušana Tittela „ chlapi Ľubovi /predsedovi ŠO MS/ som sľúbil že budúci ročník si beriem pod patronát, postavím mužstvo a prídem si medzi vás zahrať“ hovorí jasnou rečou že myšlienka a naša snaha padla na úrodnú pôdu.
Na záver vyslovujem veľké ďakujem organizátorom, účastníkom turnaja, rozhodcom a tým čo nás materiálne podporili.