Ivanské babie leto 2018


//Ivanské babie leto 2018

Ivanka pri Nitre 8. 9.  2018

Druhá septembrová sobota v Ivanke pri Nitre patrila podujatiu s názvom Ivanské babie leto 2018. Na svoje si prišli priaznivci stolného tenisu rôznych vekových kategórií, ale aj šikovné deti, ktoré sa mohli zapojiť do súťaže o najkrajšie tekvicové strašidielko.
Hlavou celého projektu bola predsedníčka MO MS Ivanka pri Nitre Gitka Račková, ktorá sa podujala v spolupráci s obcou Ivanka pri Nitre zorganizovať v rámci jedného dňa stolnotenisový turnaj a zároveň aj súťaž pre deti. Podujatie bolo realizované aj vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja a Matice slovenskej.
O zahájenie turnaja sa postarala predsedníčka MO MS Gitka Račková. Za Maticu slovenskú prijal pozvanie predseda Krajskej rady MS Nitrianskeho kraja Ľubomír Kleštinec, ktorý sa tiež všetkým zúčastneným prihovoril, čím bol turnaj oficiálne otvorený.
Hráči stolného tenisu si zasúťažili v šiestich kategóriách. Súťažiť prišli tímy z Ivanky pri Nitre, Janíkoviec, Rastislavíc, Branču a Nitry. Spomedzi tridsiatich ôsmich hráčov si medzi sebou zahrali aj štyri ženy v samostatnej kategórii. Prvé miesto sa podarilo vybojovať Natálii Holkovej z Ivanky pri Nitre, druhé a tretie putovalo do Nitry Emílii Ďurkovej a Márii Koprdovej. Muži sa predviedli v štyroch samostatných kategóriách. Prvé tri miesta v kategórii do päťdesiat rokov ostali v Ivanke pri Nitre. Na prvom mieste sa umiestnil Ján Klempa z Ivanky pri Nitre – Závod, Milan Plaucha na druhom a Marek Olejka na treťom mieste. V kategórii od päťdesiat do šesťdesiatpäť rokov sa umiestnili Marián Račko z Ivanky pri Nitre, Ľubomír Švancara z Nitry a Ivan Guzmický z Ivanky pri Nitre. Víťazmi prvých troch miest kategórie nad šesťdesiatpäť rokov sa stali Jaromír Koprda z Nitry, Milan Varga a Ivan Magdolén z Janíkoviec. Špeciálnou kategóriu bola takzvaná štvorhra. Prvé miesto si v nej obhájil tím Jána Klempu a Petra Ďatka, druhé miesto obsadili Miroslav Ištokovič a Simon Ištokovič a tretie miesto získali Marek Olejka a Ivan Guzmický.
Zápoliť prišlo aj trinásť detí, v ich kategórii sa na prvých troch priečkach umiestnili Miroslav Ištokvič z Nitry, Sebastián Škandík z Rastislavíc a Samuel Ivančík z Nitry. Každý úspešný výherca si okrem diplomu odniesol domov aj športový pohár. Ostatné deti však tiež neodchádzali naprázdno, každé zúčastnené dostalo diplom za účasť a balíček s odmenami. Medzi jednotlivými zápasmi si prítomní mohli doplniť sily občerstvením vo forme chlebíkov, šišiek alebo pagáčov. Pri zvýšenej fyzickej aktivite je dôležité dbať aj na dostatočný príjem tekutín, preto organizátori pripravili dostatočné množstvo sladených i nesladených nápojov, ktorými sa mohol osviežiť každý účastník.
Poobedie patrilo už iba deťom a ich fantázii. Svoje zručnosti mohol každý predviesť na súťaži o najkrajšie tekvicové strašidielko. Deti si s pomocou rodičov doma, alebo niektoré aj na podujatí v prítomnosti dozoru, vyrezali a vyzdobili tekvice. Takéto hotové strašidielka priniesli pred kultúrny dom, kde sa neskôr konalo aj vyhodnotenie celej súťaže. Nádvorie Kultúrneho domu v Ivanke pri Nitre postupne zaplnili tekvice od výmyslu sveta. Ťažko sa vyberalo porotcom spomedzi toľkých nápadov, a tak sa napokon víťazom stal každý, kto sa do súťaže zapojil. Spokojné deti odchádzali s diplomom za účasť na súťaži o najkrajšie strašidielko, ale tiež s knihami, ktoré si mohli sami vybrať.

Mgr. Nikola Rechtorisová, Dom MS v Nitre

Súťaž o najkrajšie strašidielko

Tím Ivanka pri Nitre

Tím Janíkovce

ceny pre zúčastnených

2018-09-12T16:20:59+00:0012 septembra 2018 |Nitriansky kraj|
X