Jesenný kurz tvorivosti pre deti


//Jesenný kurz tvorivosti pre deti

Na základe záujmu detí, ktoré navštevujú naše tvorivé dielne v lete, ktorými sa Dom MS Galanta stal všeobecne známym /Kurzami keramiky a maľbou ovčím rúnom ARTTEX-om/ sme ponúkli aj 10 týždňový jesenný kurz tvorivosti.
V mesiacoch október a november sa každý piatok poobede od 15:00 do 16:30 hod stretávala skupina detí, aby pracovali v Keramickej dielni.  V prvom rade to boli hodiny modelovania, ale robila sa aj servítková technika, učili sa vyšívať krížikovú výšivku, robili sme vianočné pohľadnice no a v neposlednom rade sme si aj časť vypálených výrobkov naglazovali.  Na hodinách tvorivosti čas rýchlo beží. Dvojmesačný kurz sa rýchlo skončil, ale deti ako bonus dostali pozvanie na predvianočné stretnutie grátis, s voľným vstupom aj pre kamaráta, spolužiaka… Stretnutie sa bude konať 14. decembra 2018 v Keramickej dielni, kde na deti budú čakať všetky vypálené a naglazované výrobky, ktoré si môžu zobrať a darovať takto vlastnoručne vyrobené výrobky svojim blízkym.
Ako prekvapenie bude medovníkové a linecké cesto, ktoré si s deťmi spoločne povykrajujeme, upečieme, natrieme domácim džemom, medovníky vyzdobíme a a spoločne ich zjeme. Zapíjať to budeme samozrejme nealkoholickým vianočným punčom. Máme pripravenú hlinu a budem robiť aj vianočných anjelov.
Toto vianočné posedenie pre tvorivé deti má byť pozvánkou na ďalší kurz, ktorý sa otvorí začiatkom februára s výhľadom na 10 tvorivých, kreatívnych stretnutí. Cieľom je deti oboznamovať aj s tradičnými ľudovými remeslami. Všetkým želáme pokojné, láskavé a milostiplné Vianoce.

Zlatica Gažová,
riaditeľka Domu MS Galanta

2018-12-17T14:48:26+00:0017 decembra 2018 |Trnavský kraj|
X