Kolokvium Matice Slovenskej bolo o našom poslaní v treťom tisícročí


//Kolokvium Matice Slovenskej bolo o našom poslaní v treťom tisícročí

Účastníci sa zhodli na tom, že sme povinní hľadať vhodný postoj Slovenska k aktuálnej situácii v Európe i vo svete.

Bratislava 26. februára (TASR) – Kolokvium o poslaní Slovenska v treťom tisícročí usporiadala Matica slovenská (MS) v stredu 24. februára v Bratislave pri príležitosti 25. výročia prijatia výzvy Šesťdesiatjeden krokov k slovenskej identite. TASR o tom dnes informovala Ivana Poláková z Informačného ústredia Matice slovenskej (MS) v Martine.
„Sme povinní hľadať vhodný postoj Slovenska, ako štátu, ktorý od 1. júla toho roku bude predsedať Európskej únii, k aktuálnej situácii v Európe i vo svete, charakteristickej pojmovým i morálnym chaosom. Tak ako v časoch tureckých výbojov na prelome stredoveku a novoveku účinne pomôcť brániť Európu,“ uvádza sa vo vyhlásení účastníkov kolokvia.
Zároveň vyjadrili presvedčenie, že Slovensko a Slováci majú predpoklady pre vlastnú prosperitu. „Ale aj pre zjednocovanie zdravých síl Európy, osobitne Slovanov, v záujme udržania jej tradičných hodnôt. Je tu opätovne čas, aby slovenská inteligencia pomenúvala veci priamo a otvorene hovorila zodpovedným za Slovensko pravdu,“ zhodli sa účastníci kolokvia.

teraz.sk; 26/02/2016; TASR ]
http://www.teraz.sk/slovensko/kolokvium-matice-slovenskej/183802-clanok.html

2016-02-29T11:11:15+00:0029 februára 2016 |Napísali a povedali o nás|
X