Letné tvorivé dielne


//Letné tvorivé dielne

Galanta, 3.- 7. 8. 2015

V termíne 3. – 7. augusta 2015 denne od 9:00 hod. do 12:00 hod. sa uskutočnili v Dome Matice slovenskej v Galante pre deti od 6 do 14 rokov LETNÉ TVORIVÉ DIELNE. Účasť bola vysoká, nad naše očakávania, napriek letným dovolenkám.
Prvý deň si deti vyskúšali servítkovú techniku s lektorkou Saškou, ktorá ich oboznámila so základným postupom servítkovania najmä drevených, keramických a sklenených predmetov. Deti si tak vytvorili prekrásne šperkovnice, vtáčie búdky, ozdobné dózy a krabičky. Druhý deň sme spolu s insitným maliarom Jankom Širkom zo Srbska maľovali na kamene akrilovou a temperovou farbou, fixkami, farbičkami a lakom na nechty zvieratká. V stredu učila deti vyrábať drobné šperky a kvietky z drôtu a korálikov lektorka Janka. Deti si zhotovili množstvo veľmi vydarených náhrdelníkov, prsteňov, príveskov a náušníc. Vo štvrtok prišli na rad ,,Stromčeky šťastia“ s pani Marienkou. Základom takéhoto stromčeka bol drôtik, do ktorého sa navliekali koráliky a z ktorého sa následne vytvoril kmeň a konáre stromu. Stromček rozmanitých farieb si deti mohli pripevniť na kameň alebo ho mohli nechať iba tak a doma ho vložiť do kvetináča. Posledný deň deťom predvádzala základy výroby novodobých náramkov priateľstva lektorka Adrika, takže si deti s jej pomocou vyhotovili unikátne náramky. Dielne sme úspešne zavŕšili v cukrárni na zmrzline.
Na záver ďakujeme všetkým lektorkám a tiež všetkým deťom za účasť a veríme, že sa stretneme aj na ďalších tvorivých dielňach, ktoré Dom Matice slovenskej pravidelne pripravuje.

Mgr. Monika Kiššová
Dom MS Galanta
článok neprešiel jazykovou úpravou

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

2015-08-11T10:50:10+00:0011 augusta 2015 |Trnavský kraj|
X