„Malé majstrovstvá v Prešove“


//„Malé majstrovstvá v Prešove“

10. 6. 2016 Prešov

Matičiari z Prešova symbolicky v piatkové dopoludnie otvorili pre žiakov základných škôl „malé majstrovstvá“ v halovom futbale v rovnaký deň, keď odštartovali tie skutočné „veľké majstrovstvá“ vo futbale.
10. júna 2016 Dom Matice slovenskej v Prešove i Miestny odbor MS v Prešove v spolupráci s mestom Prešov a Základnou školou na Sibírskej ulici v Prešove zorganizovali turnaj v halovom futbale žiakov ZŠ v Prešove o Pohár Medzinárodného dňa detí. Podujatie sa konalo v Roku Svetozára Hurbana Vajanského a za finančnej podpory mesta Prešov.
Turnaj sa začal hymnickou piesňou „Aká si mi krásna,“ na ktorú svojím príhovorom nadviazal aj organizátor podujatia PhDr. Ladislav Matisko, riaditeľ DMS Prešov. Pútavo oslovil súťažiacich a motivoval ich k športovým výkonom na ihrisku. Príjemným povzbudením boli aj slová riaditeľa ZŠ na Sibírskej ulici Mgr. Vladimíra Lukáča.
Žiaci 6. – 7. ročníkov, ktorí sa na turnaj prihlásili, si futbalové stretnutia užívali a hrali za horlivého nasadenia, pretože vyhrať chceli asi všetci. Stretnutia sa zúčastnili žiaci ZŠ Mirka Nešpora Prešov, ktorí nasadili až dve družstvá, ďalej ZŠ Sibírska – domáci a ZŠ Veľký Šariš. Ako praví futbaloví rytieri si zmerali sily žiaci zo ZŠ M. Nešpora družstvo A s družstvom B. Stretnutie pokračovalo súperením medzi žiakmi zo ZŠ Veľký Šariš a domácim družstvom žiakov zo ZŠ na Sibírskej ulici. Žiaci sa mohli tešiť na naozaj krásne vecné ceny, ktorými turnaj podporili DMS Prešov, mesto Prešov a Olympijský klub Prešov.
Celé dopoludnie bolo pestré a plné nových zážitkov, ba aj nových priateľstiev. Po skončení turnaja víťazné mužstvá vyznamenali PhDr. L. Matisko a Mgr. V. Lukáč. Odovzdali im prekrásne originálne diplomy, prvým trom medaily i poháre a špeciálne ceny najlepším hráčom.
Za najlepšieho hráča turnaja bol ocenený futbalovou soškou Adam Elizeuš zo ZŠ Sibírska Prešov. Najlepším brankárom sa stal Jakub Jakubko zo ZŠ M. Nešpora Prešov a ocenenie najlepší strelec turnaja si odniesol Jakub Marton zo ZŠ Mirka Nešpora v Prešove.
Ako štvrtí skončili žiaci zo ZŠ Veľký Šariš, 3. miesto si odniesli ZŠ M. Nešpora družstvo – A, na 2. mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ M. Nešpora družstvo – B a 1. miesto získali žiaci ZŠ Sibírska Prešov pod vedením bývalého vynikajúceho futbalistu Tatrana Prešov a v súčasnosti pedagóga na tejto škole p. Mgr. Vladimírom Gombárom, ktorý obetavo režíroval celý turnaj. Takáto vítaná ústretovosť pri podobných podujatiach môže byť príkladom aj pre iných.
Všetci žiaci turnaja sa tešili z dobrej hry a zo skvelej atmosféry. Organizátor PhDr. L. Matisko na záver poznamenal. „Teší ma, že Matica slovenská zorganizovala vydarené zápolenia mladých futbalistov, ale takýchto podujatí by mohlo byť oveľa viac. Chceme, aby sa turnaj stal tradičným. Prvý ročník mal aj symboliku – uskutočnil sa v Roku S. H. Vajanského a pár hodín pred začiatkom majstrovstiev Európy vo futbale, na ktorých má premiéru aj naše Slovensko.“

Autor : Mgr. Sláva Jurková

článok neprešiel jazykovou úpravou

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

2016-06-29T07:58:00+00:0029 júna 2016 |Prešovský kraj|
X