Matičiari v Poproči „plesali“ už po 23-krát


//Matičiari v Poproči „plesali“ už po 23-krát

Poproač, 10. 2. 2018

Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s Obcou Poproč usporiadali v poslednú fašiangovú sobotu už XXIII. ročník tanečnej zábavy v našej obci. Tentokrát to bolo 10. februára. Fašiangový čas sa naplnil a my Popročania ho každý rok pred Popolcovou stredou uzatvárame fašiangovou veselicou. Je to zároveň aj spoločenská udalosť, pri ktorej sa chceme zabaviť, zatancovať si a stretnúť sa s priateľmi.
Hostí pri vstupe do krásne vyzdobenej, vysvietenej sály vítala chlebom a soľou i kalíškom dobrej slivovice dvojica mladých ľudí, oblečená v tradičných krojoch súboru Jahodná. Matično-obecný ples otvorili noblesným valčíkom mladučkí tanečníci z Klubu tanečného športu Moldava nad Bodvou. Po nich sa nám predstavili naše speváčky z FS FORTUNA, ktoré svojím vystúpením a piesňami z prekrásneho slovenského filmu Rodná zem vytvorili atmosféru folklórnej šou „Zem spieva“. Túto úžasnú atmosféru v sále umocnil hrou na fujare i píšťalke ďalší hosť, a to folklorista z Košíc p. Imrich Oravec. A tak našim hosťom v sále od začiatku hrali všetky žilky v tele. Program bol jedinečný, nádherný, za čo si účinkujúci vyslúžili obrovský potlesk.
Po krátkom privítaní prítomných hostí predsedníčka MO MS Katarína Katušáková vyzdvihla nutnosť dodržiavať tradície fašiangov, zdôraznila uvedomelosť našich hostí, ktorí už 23 rokov podporujú svojou účasťou túto akciu. Bez nich a bez podpory sponzorov i mnohých ľudí, ktorí sa podieľajú každý rok na príprave našich tradičných plesov, by sa táto akcia nemohla konať. Poďakovala sa všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zúčastnili na organizovaní tejto spoločenskej udalosti v našej obci. O skvelú zábavu sa počas celého večera starala hudobná skupina AKCENT. Na úvod zahrali viedenský valčík pre p. starostu Ing. Štefana Jaklovského s manželkou, ktorí svojím tancom náš Matično-obecný ples oficiálne otvorili. Už po pár taktoch sa k nim pridali ďalší hostia a o chvíľu bol tanečný parket plný. Prekvapením plesajúcich hostí bol nečakaný príchod a krátke vystúpenie mladých tanečníkov folklórneho súboru Jahodná, ktorí to na parkete „rozbalili“ naplno, potom pojali do tanca dámy i pánov z radov hostí, a tak prispeli k skvelej nálade a výbornej atmosfére v sále.
Okolo polnoci sme začali s losovaním tomboly. Hostia si kontrolovali tombolové lístky dúfajúc, že sa na nich „šťastena“ pri losovaní usmeje J. Ale ako to už býva, niektorí hostia si prišli pre výhru viackrát, a niekto ani raz, ale hlavná vec, že každý bol spokojný a úsmev na tvári nikomu nechýbal. Po takmer hodinovom žrebovaní o hodnotné ceny začala zábava vrcholiť a trvala až do skorých ranných hodín.
Naše veľké poďakovanie patrí aj p. Rolandovi Grosošovi, ktorý sa opäť vynikajúco zhostil svojej úlohy, postaral sa o výzdobu, občerstvenie, obsluhu a vynikajúce jedlo.
Verím, že väčšina hostí odchádzala domov spokojná a že o rok sa opäť v čase fašiangov stretneme na XXIV. ročníku Matičného plesu.

Katarína Katušáková,
predsedníčka MO MS Poproč

2018-03-07T09:43:30+00:007 marca 2018 |Košický kraj|
X