Matičiarky z Ličartoviec


//Matičiarky z Ličartoviec

Po chladných dňoch na druhú májovú nedeľu vyšlo slnko, aby aj ono potešilo všetky matky, ktoré nás sprevádzajú a chránia po celý život.

Od roku 1993 Matica slovenská každoročne pripravuje dôstojné oslavy Dňa matiek. Aj tohto roku sa začalo sviatočné ráno svätou omšou v Kostole sv. Martina za žijúce matky v obci. Poobede na miestnom cintoríne bola spomienka na tie, ktoré nás už opustili…

Výbor MO MS v Ličartovciach pozval tri oslávenkyne na milú slávnosť do kultúrneho domu. Pozvanie prijala aj starostka obce Mária Ščepitová. Tohto roku sa do matičnej kroniky zapísali: Irena Miháľová, Elena Oršuláková a Marta Sepešiová.

Pri matičnej torte a dobrej káve zaspomínali si naše oslávenkyne na prežitý život a vyslovili poďakovanie aj za drobnú pozornosť, ktorú im pripravili Slávka Sabolová a Gabika Dudášová, členky výboru. Moderátorka Eva Jurková, podpredsedníčka MO MS, na záver zaželala všetkým mamičkám, babičkám a prababičkám veľa lásky, úcty, aby ešte dlho rozdávali poklady múdrosti, dobroty zo svojich sŕdc.

 

Text a foto: Mária Murdziková,
predsedníčka MO MS Ličartovce

2019-05-16T13:06:04+00:0016 mája 2019 |Prešovský kraj|
X