Matičný veniec Štefánikovi


//Matičný veniec Štefánikovi

Ivanka pri Dunaji, 4. 5. 2017

Delegácia Matice slovenskej pod vedením predsedu Mariána Tkáča, ktorú tvorili matičný vedec Pavol Parenička a člen výboru MS Viliam Komora položila pamätný veniec 4. mája 2017 pri Mohyle tragédie M. R. Štefánika a jeho talianskeho sprievodu v Ivanke pri Dunaji.
V dopoludňajších hodinách v ten deň sa uskutočnila pietna spomienka na tomto mieste, ktorej sa zúčastnili najvyšší ústavní a štátni predstavitelia a taktiež diplomati akreditovaní v SR. Predseda Matice slovenskej si s kolegami až neskôr uctili nášho velikána Milana Rastislava Štefánika a to v podvečer po splnení si pracovných povinností. Krátke pripomenutie si slovenského národného hrdinu, vzdanie úcty a položenie venca k ostatným naplnilo tento upršaný deň, ktorý takto akoby symbolicky pripomínal už 98 smutných rokov od tragického odchodu do večnosti nášho najvýznamnejšieho slovenského generála z počiatku 20. storočia.
Matica slovenská a matičiari si aj takto napĺňajú svoju povinnosť a vzdávajú hold našim velikánom, pripomínajú ich a to v zmysle a duchu posilňovania vlastenectva a slovenskej národnej kultúry a štátnosti, pravdaže v duchu spolupráce a tolerancie na súčasnej ťažko národnostne a nábožensky skúšanej Európe.

Text a foto: Viliam Komora

článok neprešiel jazykovou úpravou

2017-05-09T14:08:19+00:009 mája 2017 |Bratislavský kraj|
X