Mladí matičiari diskutovali o propagande s profesionálnymi vojakmi, prezreli si aj nové Black Hawky


/, Prešovský kraj/Mladí matičiari diskutovali o propagande s profesionálnymi vojakmi, prezreli si aj nové Black Hawky

Štyridsať členov Mladej Matice si v piatok 15. februára na vrtuľníkovom krídle v Prešove vypočulo prednášku profesionálnych vojakov z martinského Strediska CIMIC a PSYOPS na tému propaganda. Zároveň mali možnosť prezrieť si súčasnú výstroj a výzbroj Ozbrojených síl SR, vrátane nových vrtuľníkov Black Hawk.

Exkurzia na Vrtuľníkovom krídle generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove sa začala spoločensky aktuálnou témou. „Prednáška o propagande bola pre nás, mladých matičiarov a vlastencov, naozaj užitočná, pretože nie každý si dnes uvedomuje jej súčasný dosah a dôsledky. Na príkladoch nacistického Nemecka a teroristickej organizácie ISIS sme sa presvedčili o tom, že je potrebné overovať si informácie z viacerých zdrojov, na čo dnes majú mladí ľudia možnosti najmä vďaka internetu. V záplave informácií zo všetkých strán treba vždy uplatňovať kritické myslenie, preto veľmi oceňujeme spôsob, akým nám profesionálni vojaci vysvetlili túto tému,“ povedal po prednáške podpredseda Mladej Matice Martin Hajník. Mladí matičiari sú aktívni v odboroch Mladej Matice po celom Slovensku a pre svojich členov organizujú vlastenecky orientované aktivity od historických, divadelných a športových podujatí až po rekonštrukcie bojov zo Slovenského národného povstania či Malej vojny.

Po prednáške mladí matičiari sledovali ukážku výcviku strážnych psov v podmienkach vrtuľníkového krídla a v rámci prehliadky útvaru ozbrojených síl navštívili zrekonštruovaný hangár č. 3. Prezreli si priamo vrtuľníky Mi-24 a Mi-17 LPZS, ako aj nový typ vrtuľníka UH-60M Black Hawk. Napokon videli hasičskú techniku vojenskej hasičskej jednotky, pričom si mohli vyskúšať kompletnú hasičskú výstroj.

 

IÚ MS

Foto: Maroš Kövér

X