Na jubilejný letný tábor Matice slovenskej pricestuje 75 detí


//Na jubilejný letný tábor Matice slovenskej pricestuje 75 detí

Na Slovensku sa bude rekreovať 75 detí našich krajanov zo Srbska, Chorvátska, Rakúska, Česka a Ukrajiny.

Martin 29. júna (TASR) – Na 25. ročník Medzinárodného letného tábora Matice slovenskej (MS), ktorý začne v nedeľu 3. júla, mohlo vďaka podpore Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničných pricestovať 75 detí našich krajanov zo Srbska, Chorvátska, Rakúska, Česka a Ukrajiny. TASR o tom informovala Ivana Poláková z Informačného ústredia (IÚ) MS v Martine.
Tábor sa podľa nej bude konať prvé dva prázdninové týždne vo Vysokých Tatrách a nie je ladený komerčne. „Bohatý program obsahuje množstvo voľnočasových aktivít, zábavno-športových a turistických aktivít, interaktívnych hier a súťaží. Prijateľnou formou prezentuje naše národné kultúrne dedičstvo, tradície, zvyky, kultúru a históriu, rozvíja pohybové schopnosti detí, ich talent a tvorivosť, ich osobnosť ako takú a hodnoty, ktoré uznáva,“ uviedla Poláková.
Doplnila, že pri organizovaní jubilejného ročníka spojila MS ako hlavný organizátor svoje sily s Inštitútom vzdelávania MS, n.o. a Úradom Slovákov žijúcich v zahraničí. „V pondelok 4. júla prijmú našich krajanov zástupcovia mesta Vysoké Tatry na pôde radnice v Starom Smokovci, a potom sa už deti doslova rozbehnú na tatranské kopce k vodopádom Studeného potoka a Reinerovej útulni, na Zamkovského chatu, vláčikom na Štrbské či Popradské pleso, lanovkou na Skalnaté pleso,“ dodala Poláková.
Deti navštívia aj múzeum TANAPu, SKI múzeum v Tatranskej Lomnici (jediné svojho druhu na Slovensku) a podniknú poznávacie výlety do blízkeho okolia. „Absolvujú splav plťami na Dunajci, navštívia festival Európske ľudové remeslo v Kežmarku, Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Tatranskú galériu v elektrárni, hrad v Starej Ľubovni. Do tábora zavítajú aj zástupcovia Horskej záchrannej služby či folkloristi zo Štrby i majster umeleckej ľudovej výroby. Na deti čakajú aj zábavno-súťažné dopoludnia, športové hry a súťaže, ale aj tematicky zamerané dni. A k tomu kúpanie v blízkom aquaparku, opekanie, vystúpenie kúzelníka a veľa zábavy,“ uzavrela Poláková.

 [teraz.sk; 29/06/2016; TASR ; Zaradenie: Školský servis]
http://skolskyservis.teraz.sk/volny-cas/martin-tabor-matice-slovenskej/28198-clanok.html

mj sat

2016-06-30T09:18:18+00:0030 júna 2016 |Napísali a povedali o nás|
X