Primátor mesta Komárna udelil cenu trom matičiarkam

thumbnail

Už po 27-krát sa konali Komárňanské dni – medzinárodný festival dvoch miest na sútoku riek Váh a Dunaj. Dvojtýždenné medzinárodne oslavy sa začali slávnostným zasadnutím mestských zastupiteľstiev, tento rok na maďarskej strane v meste Komárom. Súčasťou zasadnutia bolo aj odovzdanie ocenení.
Na základe návrhu obyvateľov mesta Komárna ocenil jeho primátor László Stubendek niekoľko organizácií a jednotlivcov. Prestížne ocenenie za významný kultúrny prínos tentoraz získali aj tri matičiarky: Mgr. Júlia Černeková, Mgr. Jana Pipíšková, Mgr. Roberta Krmášková. Ich prácu poznajú nielen Komárňania, ale vďaka mimoriadnym úspechom matičných krúžkov nie je neznáma ani za hranicami našej krajiny.
Dramaťák a folklórom inšpirovaný súbor Slovenskí rebeli, kde ocenené pôsobia, boli aj súčasťou Komárňanských dní. Divákom amfiteátra sa predstavili návštevníkom festivalu vydarenou folklórnou komédiou Na rováš! Príbeh richtára, ktorý nemôže vydať namyslenú dcéru a podarí sa mu prepiť aj obecný majetok, videli diváci už viacerých divadiel. Hoci takmer päťdesiatka tanečníkov a hercov žne všade úspech, domáce publikum je vždy najvďačnejšie. Aj v tomto predstavení si vypýtalo niekoľko prídavkov. Niet divu, že atmosféra dosiek, ktoré znamenajú svet, tak opantala hereckú mládež vo veku 12 – 75 rokov, že sú ochotní poctivo nacvičovať niekoľkokrát týždenne. Práve pod túto žičlivú atmosféru sa podpísali aj ocenené matičiarky a cena im právom patrí. Gratulujeme a želáme im veľa ďalších tvorivých síl.

Jozef Černek