Oblastná rada Matice slovenskej zo srdca Slovenska


//Oblastná rada Matice slovenskej zo srdca Slovenska

Zvolen, 4. 2. 2019

Prvé stretnutie predsedov miestnych odborov a odborov mladej matice sa konalo 4. februára 2019 v rokovacích priestoroch Oblastného pracoviska MS vo Zvolene. Stretnutie sa nieslo v duchu spolupráce, porozumenia a pomoci. Hlavným cieľom bolo pripraviť predsedov na zvládnutie písania projektov regionálnej kultúry, aby každý odbor mohol získať najvyššiu možnú dotáciu. V minulých rokoch sa v našej oblasti často stávalo, že projekt získal finančnú podporu od Matice slovenskej, ale kvôli zlej administratíve a nesprávnemu manažmentu museli financie vrátiť. Preto veríme, že sa takéto problémy viac nevyskytnú.

Ďalším pozitívnym bodom rokovania bola rekordná účasť. Stretli sme sa takmer s plným počtom účastníkov. Aj preto sa diskutovalo o mnohých témach, čo vytvorilo úplne novú atmosféru oproti predošlým zasadnutiam. Dúfajme, že dôvod veľkej účasti nie je len o novom odmeňovacom systéme miestnych odborov.

Na záver sa už predsedovia pozvali navzájom na rôzne možné podujatia od kultúrnych programov, národných výstupov a športových akcií až po brázdenie ulíc Hriňovej v maskách.

Ondrej Baranec,
vedúci OP Zvolen 

 

2019-02-11T10:54:42+00:005 februára 2019 |Banskobystrický kraj|
X