Od Kataríny do Troch kráľov


//Od Kataríny do Troch kráľov

Nitra,  19. 12.  2018

V posledný týždeň pred zimnými prázdninami zavítali deti z okolitých škôl do Domu MS v Nitre na program, ktorý organizoval spoločne so Základnou školou sv. Marka v Nitre.
Podujatie Od Kataríny do Troch kráľov organizuje Dom MS v Nitre už niekoľko rokov. Tento rok sa do programu zapojila časť žiakov zo všetkých ročníkov Základnej školy sv. Marka s detským muzikálovým predstavením Nechajme ho vstúpiť medzi nás, pripraveným pod vedením rehoľnej sestry Martiny.
Druhú časť podujatia dotvorili hudobným vstupom Mária a Róbert Žilíkovci vystupujúci pod umeleckým menom „Celko a Hudmila“, spolu s detským speváckym zborom Škovránok pôsobiacim pod Súkromnou základnou umeleckou školou Heleny Madariovej v Nitre. Spoločne deťom predviedli koledové nápevy a piesne so zimnou tematikou. Hudobníci si s deťmi zaspievali a zamuzicírovali na elementárnych hudobných nástrojoch, akými sú píšťalka, rolničky a zvončeky, ale zaznela aj citara a gajdy. Účinkujúcich čakal v zákulisí sladký vianočný punč a pochvala od pedagógov za dobre zvládnuté vystúpenia. Podujatie sa teší veľkej obľube, o čom svedčí aj to, že sa na ňom zúčastnilo takmer dvesto detí z materských a základných škôl z Nitry.
Aj Dom MS v Nitre a jeho podujatia sú jednou z platforiem, kde organizátori nezabúdajú ani na tie najmenšie deti. Cyklom Od Kataríny do Troch kráľov sa snažíme obrátiť detskú pozornosť na staré, no stále významné zvyky a tradície zimného obdobia, a to najmä hravou formou. Prostredníctvom divadla, spevu, hudby či tanca nadväzujeme na tradičné hodnoty, akými sú dobro, láska, priateľstvo a porozumenie, na ktoré by deti, ale ani dospelí nemali zabúdať, a to nielen v tento sviatočný čas.

Nikola Rechtorisová,
Dom MS v Nitre

2018-12-20T15:29:57+00:0020 decembra 2018 |Nitriansky kraj|
X