Predajňa kníh „KnihArt“


//Predajňa kníh „KnihArt“

Rožňava, 5. 2. 2018

Dňa 5. 2.2018 o 16:30 hod. predajňa kníh „KnihArt“ na Námestí baníkov v Rožňave sa pod vedením prevádzkovateľky pani Tatiany Krškovej z Revúcej s prispením pani riaditeľky Domu Matice slovenskej v Rožňave Ing. Zlatky Halkovej, premenila na útulný priestor, do ktorého na besedu, zorganizovanú v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej v Rožňave, zavítala jedna z najúspešnejších slovenských spisovateliek pani Jana Pronská.
Jana Pronská pochádza z Gelnice a s rodinou žije a tvorí v Nálepkove. Bola vyhlásená za „Kráľovnú romancí“ a v r. 2016 v súťaži „slovenská spisovateľka roka“, vyhlásenej spoločnosťou Panta Rhei Awards, sa z viac, ako stovky spisovateľov umiestnila na 3. mieste. Je veľmi plodnou autorkou. Od r. 2008, kedy vyšiel jej prvý historicko-romantický román „Zlatníková chovanica“, napísala ďalších 14 kníh a ako sme sa dozvedeli na besede, už je napísaný a pripravený na vydanie nový román a v súčasnosti má rozpracovaný ďalší, v poradí už 17-ty.
Po úvodných slovách pani Krškovej sa rozprúdila živá debata. Na množstvo otázok, týkajúcich sa nielen samotnej románovej tvorby, ale aj spisovateľkinho súkromia, reagovala pani Janka Pronská veľmi milo, vtipne a bezprostredne. Na záver sa ujala autogramiády a ochotne podstúpila spoločné fotografovanie s jednotlivými účastníkmi besedy. Nedá mi nespomenúť, že veľmi príjemnú atmosféru umocňovala silne emotívna hudba v podaní sympatického muzikoterapeuta pána Dušana Zatrocha z Gemerskej Polomy.
Pani Janka Pronská z úprimného srdca ďakujeme. Nech Vám je osud priaznivo naklonený, aby ste ešte dlho, s Vám vlastným neutíchajúcim zápalom, písala svoje nádherné diela zo stredovekého Slovenska, ktoré sú ako balzam na dušu pre Vaše verné čitateľky a čitateľov a niekedy v budúcnosti dúfame dovidenia.

 

Ľubomíra Chromčíková
predsedníčka MO MS Rožňava

článok neprešiel jazykovou úpravou

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

 

 

 

2018-02-07T16:04:00+00:007 februára 2018 |Košický kraj|
X