Rodina v ŠURIANČEKU sa rozrastá


//Rodina v ŠURIANČEKU sa rozrastá

Rok sa stretol s rokom a folklórny súbor detí v Šuranoch sa rozrástol o nové rodiny. Do vystúpení sa zapojili už aj mamičky a mládenci. Ich účinkovanie sa začalo v Novoročnom koncerte výročí, pokračovalo Pokladmi šurianskeho hradu, Saganiádou, Tvorivými dielňami a Oslavami rodín „“Senzi sen rodiny“. Na každom podujatí sa deti stretli s vlajkami, nálepkami SR, spievali slovenské ľudové piesne, ktoré roztancovali aj dospelých účastníkov. Výchova k slovenskému umeniu prostredníctvom umenia sa osvedčila na všetkých uskutočnených podujatiach, čoho dôkazom je i účasť zástupcov z DMS Šurany na oslavách Milana Rastislava Štefánika v Šuranoch, v Šintave, na Máni ale aj na Bradle.
Zaujímavým dňom pre súbor Šurianček bol predvečer 1. mája, kde sa zúčastnilo v retroprievode mestom okolo 500 obyvateľov mesta. Organizátori z MsKS Šurany pozvali na slávnostné stavanie a zdobenie mája aj deti z matičného súboru. Krojované, usmievavé deti si tým zopakovali zvyky našich predkov, ale hlavne spojili dokopy celé rodiny k oslave mieru, ktorý zahŕňa v sebe oslavu radosti, zdravia, práce, teda celkovú oslavu života. Hoci bolo podujatie retro, pripomenulo ľuďom na aké hodnoty je dôležité upriamiť zrak svojich detí. Veď  slávnosti oslobodenia obcí Podhájska a Máňa boli spojené s prípravou spoločných podujatí s Maticou slovenskou týkajúcich sa najmä osláv rodín, rozvoju detských talentov, spolupráce detských súborov a remeselníkov z regiónu Šurany.
Pripravované podujatia sa budú realizovať postupne v jednotlivých obciach, ktoré prejavili záujem o projekt DEDINA je RODINA, kde sa na jeseň predstavia skutočné iskričky matičných podujatí. Všetci dúfame, že splníme ľudovú múdrosť Z MALEJ ISKRY VEĽKÝ PLAMEŇ BÝVA.

MKS

2018-05-25T15:04:28+00:0025 mája 2018 |Nitriansky kraj|
X