Sily si merali mladí šachisti


//Sily si merali mladí šachisti

Dom Matice slovenskej v Michalovciach pripravil hodnotné podujatie
Sily si merali mladí šachisti

Šachový turnaj pre začiatočníkov po prvý raz usporiadal 21.novembra v svojich priestoroch Dom Matice slovenskej (DMS) v Michalovciach. Organizátorom turnaja bol Dom Matice slovenskej v Michalvociach, Mladá Matica Michalovce a šachový krúžok, ktorý pôsobí pri DMS už najmenej 7 rokov. Turnaj otvoril tréner malých šachistov Radoslav Ondo a kultúrno – osvetová pracovníčka DMS PhDr. Karina Obšatníková.
O Pohár DMS prišlo zmerať svoje sily 10 detí vo veku od 7 do 12 rokov, medzi nimi bolo 9 chlapcov a jedno dievča. Hralo sa systémom každý s každým, pričom jedna šachová partia trvala maximálne 10 minút podľa pravidiel FIDE.
O konečnom poradí rozhodol väčší počet získaných bodov. Turnaj mal bojovný a vyrovnaný priebeh. Priniesol mnoho náročných súbojov, v ktorých okrem snahy a skúseností bolo potrebné aj športové šťastie. Hráči mali zabezpečené malé občerstvenie. Na všetkých čakali krásne odmeny, v podobe šiltoviek s logom MS, pexesa s matičnými dejateľmi a iné propagačné materiály DMS. Prvých troch v poradí konečných výsledkov potešili poháre a všetkým zúčastneným bude účasť na turnaji pripomínať i diplom.
Výsledky:
1. Samuel Šandor s počtom bodov 9, vyhral všetky súboje
2. Samuel Hreško, 8 bodov, jedna prehratá partia
3. Dušan Obšatník, 6 bodov, tri prehraté partie
Radosť z víťazstva mali nielen súťažiaci, ale aj organizátori turnaja. Bolo nesmierne motivujúce aj pre dospelých sledovať zanietenie a radosť, s akou všetci súťažiaci hrali. Pre veľký úspech súťaže medzi jej účastníkmi sa DMS rozhodol takéto turnaje pre mladých organizovať najmenej dvakrát ročne a aj takým spôsobom dostať Maticu slovenskú do povedomia detí už od útleho veku.

JUDr. M. Kušnírová
riaditeľka DMS

článok neprešiel jazykovou úpravou

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

fotografia z podujatia

2015-11-26T12:29:00+00:0026 novembra 2015 |Nezaradené|
X