Svetový deň stolného tenisu


//Svetový deň stolného tenisu

Tešíme sa, že počas Dňa otvorených dverí Tréningového stolnotenisového centra Domu Matice slovenskej v Nitre od rána prichádzali hráči vo veku od 5 do 70 rokov. Tréningové stolnotenisové centrum Domu MS v Nitre je vďaka podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja otvorené počas celého roka a poskytuje pravidelné tréningy stolného tenisu pre žiakov základných škôl.

Myšlienkou Svetového dňa stolného tenisu, do ktorého sa spolu s ostatnými 185 inštitúciami zapojil aj nitriansky matičný dom, bolo vytvoriť a poskytnúť otvorené priestory na hru stolného tenisu pre čo najväčší počet hráčov. Podujatie je súčasťou celoslovenského projektu „… ideme hrať ping – poooooong…“, ktorého autorkou a organizátorkou je Alica Grofová-Chladeková, slovenská stolnotenisová legenda, vicemajsterka sveta, spolu s Asociáciou športu pre všetkých Slovenskej republiky a Zober loptu, nie drogy n. o.

Aj za podpory Mesta Nitra mohol Dom MS v Nitre v tento deň poskytnúť svoje priestory neprofesionálnym stolnotenisovým hráčom. Tí si mohli počas celého dňa prísť voľne zahrať hru, na ktorú veľa z oslovených spomínalo najmä z ich školských čias. Na podujatí sa striedali rodiny s deťmi, manželské páry či kamaráti, ktorí sa zastavili po obede na pár setov ping-pongu. Účastníci sa počas celého dňa vymieňali pri stoloch s raketami, no niektorí mladší vytrvalci vydržali hrať od začiatku až do ukončenia podujatia. Deň otvorených dverí vytvoril priestor pre každého, kto chcel využiť voľný deň a prísť si zašportovať, čo bolo aj zámerom projektu.

Nikola Rechtorisová,
Dom MS v Nitre

Autor fotografií: Veronika Bilicová
Popis fotografií: Veronika Bilicová, 06.04.2019,
DMS v Nitre, Svetový deň stolného tenisu

2019-04-09T10:11:46+00:009 apríla 2019 |Nitriansky kraj|
X