Tak ako vrana k vrane si sadá…


//Tak ako vrana k vrane si sadá…

Moderátor a autor relácie Večera s Havranom, Michal Havran odvysielanej dňa 22.9.2015 na RTVS o Matici slovenskej, nedokázal prekročiť svoj tieň. Ako, na „koberček“ si povolal predsedu Matice slovenskej Mariána Tkáča, aby v mediálnej presilovke traja proti jednému preukázal on a jeho „objektívni hostia“, že Matica slovenská má problémy a koncesionárovi vnukli podprahovo otázku, načo tu Matica dnes vôbec je…
Matica slovenská oficiálne pred nahrávaním požadovala od RTVS rovnocennú účasť – teda dvoch zástupcov. Navrhla správcu Maroša Smolca, ktorý mohol osvetliť jej ekonomické problémy a prezentovať jej finančnú reštrukturalizáciu. To M. Havranovi nesedelo. Pred M. Tkáčom sa údajne vyjadril, že Smolca nepozýval preto, lebo ho kritizuje v Slovenských národných novinách. Okrem toho jeho „objektivita“ je podrytá aj vtom, že Matica podala na denník Pravda a autora M. Havrana trestné oznámenie za poškodzovanie dobrého mena za článok Zverozvestcovia z Matice, kde ako ilustračnú fotografiu uverejnil dobový snímok gardistov zo Slovenského štátu, ktorí nemali nič spoločné s Maticou. Viď: http://www.jetotak.sk/editorial/zverozvestcovia-z-matice . Čiže reláciu o Matici slovenskej moderoval a pripravoval človek, ktorého Matica žaluje a spor je stále živý.
„Havran je novinár, ktorý sa bojí iného názoru. Asi mal strach, že by som citoval jeho vulgarizmy na jeho portáli jetotak.sk podporovanom údajne aj z európskych peňazí, históriu jeho rodiny a podobne. Ja by som však riešil len otázky určenej témy a to financovania Matice. Napriek tomu, RTVS nepovolila moju účasť v relácii. Žiadali sme teda iného zástupcu ustanovizne, povedali nie. To je moderná cenzúra! Presilovka traja proti jednému je silná káva. A to hovorím o verejnoprávnom médiu. Už nás oslovili mnohí čitatelia SNN. Niektorí podávajú podnet na televíznu radu. Iní sa modlia, aby sa po voľbách 2016 noví poslanci parlamentu zasadili, aby Havran, rovnako ako Hríb, skončil na obrazovke RTVS, Ďakujeme im zato. Podnet za vystrihanie záznamu a neobjektivitu pripravujeme aj my, “ uviedol šéfredaktor SNN Maroš Smolec.

Od 23. 9. (stredy) je  možné si reláciu pozrieť aj online v archíve rtvs (http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7865)  a na tv.sme.sk http://tv.sme.sk/relacia/vecera-s-havranom/.

2015-09-25T14:48:59+00:0025 septembra 2015 |Aktuálne informácie Matice slovenskej|
X