TAPI pre Galantu začalo tvorivými dielňami pre deti, v Dome MS Galanta


//TAPI pre Galantu začalo tvorivými dielňami pre deti, v Dome MS Galanta

Galanta, 2. 7. 2018

Dňa 2. júla 2018 začal 3. ročník projektu TAPI pre Galantu. V rámci neho sa konajú Tvorivé dielne pre deti v Dome MS Galanta.  Profesionálne výtvarníčky zo združenia Bratislavských výtvarníkov ARTTEX pracujú s deťmi. Tento rok to boli prvé dva dni na tému 100. Výročia vzniku Československa – maľovanie ovčím rúnom, na tému „ľudový ornament“.  Prvý deň projektu sa deťom venovala Zuzka Mojžišová, druhý deň rovnakou technikou s nimi pracovala Renata Rehorovská na voľnú tému.
Posledný, tretí deň sa maľovalo na hodváb za prítomnosti predsedkyne ARTTEXU, pani Ľuby Suchalovej, Harichovej. Deťom vysvetlila, ako sa hodváb upevňuje do rámov a akými spôsobmi sa dá maľovať.  Naša najmladšia účastníčka Terezka, ktorá má len 4 roky namaľovala až dve šatky . Tento rok sme mali účastníčku aj z najvzdialenejšieho kúta zemegule, od protinožcov, priamo zo Sydney, ktorá sa volala Evka a bola na kurze aj so starou mamou. Bola veľmi milá a namaľovala krásnu šatku, ktorú si zobrala domov do Austrálie ako darček zo Slovenska pre mamu.
Aj pre naše deti to bola zmena, aspoň videli, že sú rovnako šikovné, ako hociktoré dieťa na zemeguli.
Tri dni rýchlo ubehli, ale celé podujatie bolo skvelé. Deti z Galanty chválili aj výtvarníčky, pracovalo sa s nimi výborne. Vytvorené diela z ovčieho rúna budú vystavené v Neogotickom kaštieli od 19. Júla 2018 – slávnostné otvorenie výstavy je o 19:00 hod. No a hodvábne šatky si zobrali domov pre potešenie.
Ďalšie pokračovanie Letných tvorivých dielní v Dome MS máme 13. až 17. augusta 2018, na ktoré pozývame všetky deti od 7 do 14 rokov.

 Zlatica Gažová,  Dom MS Galanta

2018-07-13T07:50:33+00:0013 júla 2018 |Trnavský kraj|
X