Tradícia stolnotenisových turnajov v Dome Matice slovenskej v Nitre pokračuje

//Tradícia stolnotenisových turnajov v Dome Matice slovenskej v Nitre pokračuje

Nitra, 5. 1. 2018

Pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky vedenie Domu Matice slovenskej v Nitre, spolu s agilnými organizátormi podobných turnajov manželmi Koprdovými, zorganizovali Matičný stolnotenisový turnaj pre neregistrovaných hráčov. Turnaja sa zúčastnilo 34 športovcov rôznych vekových kategórií od mládeže, cez dospelých do 60 rokov, seniorov do 70 rokov a poslednou kategóriou boli športovci nad 70 rokov. Turnaja sa zúčastnili stolní tenisti a členovia Matice slovenskej z Nitry /Zobor, Klokočina, Chrenová/, Janíkoviec, Horných Krškán, Ivanky pri Nitre, Kráľovej pri Senci a mládež z Piaristického gymnázia v Nitre a zo Základnej školy Benkova v Nitre.
V každej kategórii boli vytvorené skupiny, kde sa hralo systémom každý s každým a postupovali prví dvaja, ktorí zase hrali každý s každým o umiestnenie. V každej vekovej kategórii sa odohrávali veľmi vyrovnané zápasy. V kategórii do 70 rokov príjemne prekvapil Jozef Antala, ktorý sa turnaja zúčastnil prvý raz a hneď víťazne. Veľmi vyrovnané súboje prebiehali aj v kategórii do 60 rokov, ale najvyrovnanejšie zápasy sa odohrávali v najstaršej vekovej kategórii. Tu už v skupine mali až traja hráči rovnaký počet bodov a len rozdiel jedného setu odsunul z finálových bojov Jaromíra Slávika. Druhú skupinu v tejto kategórii vyhral bez straty bodov Richard Grác, ktorý porazil i neskoršieho víťaza Jara Koprdu, ale vo finálovej časti neuspel a skončil až štvrtý podobne ako na predchádzajúcom turnaji. Aj tu rozhodoval o poradí na prvom, druhom a treťom mieste vždy rozdiel jedného setu, pretože všetci traja mali rovnaký počet bodov. I to svedčí o absolútnej vyrovnanosti hráčov tejto kategórie.
Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný po každej stránke. Medzinárodná rozhodkyňa stolného tenisu Mária Koprdová dohliadala na hladký priebeh turnaja. Bolo zabezpečené aj perfektné občerstvenie, kde okrem iného nechýbal tradičný mastný chlieb s cibuľou, zemiakové lokše, káva, čaj a nealko nápoje. Tiež pekné hodnotné ceny a diplomy.
Organizátori turnaja, za Dom MS v Nitre jeho riaditeľka Veronika Bilicová, za rozdodcov Jarolím Koprda a za Športový odbor jeho predseda Ľubomír Kleštinec, pri odovzdávaní cien a diplomov blahoželali víťazom, poďakovali všetkým zúčastneným a vyslovili presvedčenie, že na najbližšom turnaji stretneme ešte vo väčšom počte.
Výsledky: mládež do 18 rokov: 1. Miroslav Ištokovič, 2. Tomáš Kiss, 3. Samuel Ivančík, muži do 60 rokov: 1.Vladimír Bezák, 2. Martin Patocký, 3. Marián Račko, seniori do 70 rokov: 1. Jozef Antala, 2. Ľubomír Švancara, 3. Jaroslav Paško, seniori nad 70 rokov: 1. Jarolím Koprda, 2. Ivan Vlčko, 3. Milan Varga