Trnavský kraj udelil Pamätné medaily J. M. Hurbana tridsiatke


/, Trnavský kraj/Trnavský kraj udelil Pamätné medaily J. M. Hurbana tridsiatke

Medaila je určená jednotlivcom a kolektívom, ktorí sa mimoriadnym spôsobom zaslúžili napríklad o upevňovanie štátnosti, šírenie dobrého mena Trnavského samosprávneho kraja a Slovenska.
Trnava 5. októbra (TASR) – V Roku Jozefa Miloslava Hurbana, ktorý pripomína 200. výročie jeho narodenia, ocenil dnes predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš pamätnou medailou, pomenovanou po tomto dejateľovi, tri desiatky osobností spoločenského života. Medaila je určená jednotlivcom a kolektívom, ktorí sa mimoriadnym spôsobom zaslúžili o upevňovanie štátnosti, šírenie dobrého mena TTSK a Slovenska, je ocenením za úsilie pri obrane demokracie, ľudských práv a náboženských slobôd a za príspevky k upevňovaniu národného sebauvedomenia a národnej hrdosti a vlastenectva. Slávnosť sa uskutočnila v Divadle Jána Palárika v Trnave.
Laureátmi ocenenia sa stali okrem iných exprezident Ivan Gašparovič, trnavský arcibiskup Ján Orosch, rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta, predseda Matice slovenskej Marián Tkáč, prezident Zväzu strojárenského priemyslu SR Milan Cagala. Tiež umelci Emília Vášáryová, Božidara Turzonovová, Štefan Kvietik, spisovateľ Jaroslav Rezník, výtvarník Ondrej Zimka, literárny vedec a prekladateľ Vincent Šabík, in memoriam akademik a politik Milan Čič a viaceré osobnosti z regiónu Trnava. Informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.

[teraz.sk; 05/10/2017; TASR, Monika Voleková ]
http://www.teraz.sk/regiony/trnava-trnavsky-kraj-udelil-pamatne/284470-clanok.html

 

V Trnavskom kraji počas Dňa kraja oceňovali… https://youtu.be/j1QOWPrZqh8

 

2017-10-08T10:19:43+00:006 októbra 2017 |Napísali a povedali o nás, Trnavský kraj|
X