Tvorivé leto v Dome MS Galanta pre deti


//Tvorivé leto v Dome MS Galanta pre deti

Galanta, 17. 8. 2018

V týždni od 13 do 17. augusta 2018 sa už tradične stretli 6 až 14 ročné deti na tvorivých aktivitách, ktoré pripravil pre ne Dom MS Galanta. Vytvorila sa skupinka detí, ktoré radi modelujú, maľujú, tvoria.
Prvé dva dni sa im venovala pani Marta, ktorá s nimi modelovala z hliny. Deťom sa práca s hlinou páčila, vyskúšali si rôzne techniky a vytvorili „odkazy vo fľašiach“. Prvý deň to bol dvojrozmerný výtvor a druhý deň vytvorili ozajstné fľaše, ktoré veľmi rôznorode vyzdobili. Keď sa výrobky vysušia, vypálime ich v peci a budú doručené deťom.
Tretí deň prišla študentka pedagogiky Barbara, ktorá si pripravila pre deti zaujímavé aktivity iného druhu. Prvý deň robili servítkovú techniku, čo sa deťom mimoriadne páčilo. Vyzdobili si rôzne plechovice, škatuľky, krabice, fľaše a pripravovali si veci, ktoré využijú napr. ako stojany na perá počas školského roka. A páčila sa im počas prestávky aj čokoládová torta. Už dávnejšie sme založili tradíciu a pripomenuli sme si, že Matica slovenská mala začiatkom augusta svoje 155. narodeniny. Verím tomu, že si všetky deti tento dátum dobre zapamätajú.
Nasledujúci deň začali robiť masky. Na nafúkané balóny sa škrobom lepili útržky novín, a nechali sa vytvrdnúť. Dali ich sušiť a po prestávke sa maľovali kamene. Čas na tvorivých dielňach rýchlo beží, nasledujúci deň – bol už posledný z tvorivých aktivít. Keď sa balóny vysušili, rozstrihali ich na polovice, ktoré sa nafarbili podľa toho, či chceli vytvoriť mačku, psa, líšku, žraloka, prípadne iného predátora…a verte mi, boli strašidelné…
Na záver týždňa ešte chladné občerstvenie v podobe zmrzliny v susedstve Domu MS, spoločné hry a deti sa rozpŕchli, aby si vychutnali ešte posledné 2 týždne prázdnin.
Ale sľúbili, že sa do Domu MS vrátia na ďalšie tvorivé aktivity. Modeľovať v Keramickej dielni, vytvoriť si jesenné ozdoby a pripraviť si darčeky pre blízkych na Vianoce. Nuž verím, že vo víre školských povinností to neostane pri sľuboch. Tešíme sa na Vás deti.

Zlatica Gažová, Dom MS Galanta

 

 

2018-08-31T10:31:27+00:0031 augusta 2018 |Trnavský kraj|
X