V Dome Matice slovenskej uvedú predpremiéru hry Spomienky na Štúra


//V Dome Matice slovenskej uvedú predpremiéru hry Spomienky na Štúra

Ako TASR informovala riaditeľka DMS Alena Rezková, ide o ďalšie z bloku podujatí, ktoré pripravili v súvislosti s Rokom Ľudovíta Štúra a priestor pri jeho realizácii chceli dať hlavne mladým ľuďom.

Lučenec 22. decembra (TASR) – Predpremiéru divadelnej hry Spomienky na Štúra uvedú dnes o 17.00 h v priestoroch Domu Matice slovenskej (DMS) v Lučenci. Ako TASR informovala riaditeľka DMS Alena Rezková, ide o ďalšie z bloku podujatí, ktoré pripravili v súvislosti s Rokom Ľudovíta Štúra a priestor pri jeho realizácii chceli dať hlavne mladým ľuďom.
„Je to vlastne súčasť jedného projektu, v rámci ktorého sme žiakom stredných škôl z regiónov Novohrad, Gemer, Hont a Malohont adresovali výzvu, aby napísali scenár na divadelnú hru o tomto národovcovi,“ vysvetlila Rezková s tým, že študenti mohli hru napísať plne vo svojom ponímaní, ako oni vidia osobnosť Ľudovíta Štúra.
Všetky prihlásené práce vyhodnotila odborná porota. „Vybrala scenár Lujzy Laudárovej z Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej, ktorý potom naštudoval divadelný súbor Strašidlá z Haliče. Sú to mladí študenti venujúci sa rôznym žánrom a Štúra opäť priblížia z vlastného podhľadu,“ uviedla riaditeľka.
Podľa jej ďalších slov dnešná predpremiéra je akousi skúškou pred oficiálnou premiérou hry. „Tú sme naplánovali na 12. januára, teda na výročie úmrtia Ľudovíta Štúra.“

[teraz.sk; 22/12/2015; TASR ]
http://www.teraz.sk/kultura/spomienky-na-stura-matica-slovenska/172813-clanok.html

2015-12-23T10:49:42+00:0023 decembra 2015 |Napísali a povedali o nás|
X