V Lučenci si uctili M. R. Štefánika športom


//V Lučenci si uctili M. R. Štefánika športom

Lučenec, 3. 5. 2018

Mesto Lučenec v spolupráci s Domom Matice slovenskej v Lučenci a Základnej školy M.R. Štefánika zorganizovali vo štvrtok 3. mája 2018 podujatie, ktorým si pripomenuli výročie tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika. Podujatie sa začalo pietnym kladením vencov a pokračovalo behom o pohár Domu Matice slovenskej.
Podujatie sa konalo pri miestnom divadle Boženy Slančíkovej Timravy, kde zástupcovia Mestského a Okresného úradu v Lučenci, Domu Matice slovenskej, Miestneho odboru Matice slovenskej v Lučenci,  Základnej školy M. R. Štefánika a Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika slávnostne položili vence k jeho pamätníku, rovnako ako k buste v budove Okresného úradu v Lučenci.
„Dnes si pripomíname veľkého Slováka a Európana, Milana Rastislava Štefánika. V rámci jeho diplomatickej činnosti zviditeľňoval Slovákov a my si ho veľmi vážime,“ povedala Alexandra Pivková, primátorka mesta, po nej sa prítomným športovcom a hosťom prihovorila poverená riaditeľka Domu Matice slovenskej v Lučenci Miroslava Podhorová.
Pietnu slávnosť vystriedala športová súťaž Beh mládeže o Pohár Domu Matice slovenskej. Matičný beh sa konal už po 24. rok a zúčastnilo sa ho približne 220 školákov a stovka škôlkárov.
„ Som rada, že si odkaz M. R. Štefánika pripomíname aj touto formou, cez športové aktivity mládeže a detí. Tradične sa  behu zúčastňujú okrem  lučeneckých  škôl aj  školy z celého okresu.“  Súťažiacich žiakov čakala v cieli sladká odmena a výhercovia získali vecné ceny a pre svoju školu pohár.
Okrem športovej časti podujatie doplnila aj kultúrna časť, ktorú tvorili vystúpenia žiakov lučeneckých škôl a vernisáž výtvarnej súťaže. V obradnej sieni mestského úradu vystavili diela šikovných žiakov z rôznych škôl.

  

Miroslava Podhorová,
poverená riaditeľka DMS Lučenec

článok neprešiel jazykovou úpravou

 

 

 

 

 

 

 

2018-05-14T15:37:02+00:0014 mája 2018 |Banskobystrický kraj|
X