V Prievidzi si pripomenú život i dielo Svetozára Hurbana Vajanského


//V Prievidzi si pripomenú život i dielo Svetozára Hurbana Vajanského

Prednáška bude venovaná životu a dielu S. H. Vajanského, pričom prednášať budú herec a recitátor Jozef Šimonovič a historik a riaditeľ Slovenského historického ústavu Matice slovenskej Ivan Mrva.

Prievidza 22. novembra (TASR) – Odbornou prednáškou si v Prievidzi pripomenú život a dielo Svetozára Hurbana Vajanského. Podujatie, ktoré pripravil Dom Matice slovenskej v Prievidzi pri príležitosti roka venovaného tomuto literátovi, politikovi a ideológovi, sa bude konať 24. novembra od 16.00 h v sále Regionálneho kultúrneho centra (RKC). Informoval TASR riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi Vlastimil Uhlár.
„Prednáška bude venovaná životu a dielu Svetozára Hurbana Vajanského, pričom prednášať budú herec a recitátor Jozef Šimonovič a historik a riaditeľ Slovenského historického ústavu Matice slovenskej Ivan Mrva. V rámci programu sa predstavia i žiaci Základnej umeleckej školy L. Stančeka v Prievidzi,“ uviedol Uhlár.
Rok 2016 vyhlásila Matica slovenská za Rok Svetozára Hurbana Vajanského pri príležitosti 100. výročia jeho úmrtia. Tento presiahne až do začiatku budúceho roka, kedy si verejnosť pripomenie i 170. výročie jeho narodenia.

[teraz.sk; 22/11/2016; TASR ; Zaradenie: Kultúra]
http://www.teraz.sk/kultura/v-prievidzi-si-pripomenu-zivot-i-dielo/229471-clanok.html

2016-11-24T11:11:33+00:0024 novembra 2016 |Napísali a povedali o nás|
X