V Štúrove sa plesalo


//V Štúrove sa plesalo

Február je mesiac fašiangových plesov a bálov. V Štúrove sme plesali už 28-krát na Matičnom reprezentačnom plese. Áno, už po 28-krát sa konal v Mestskom kultúrnom stredisko náš ples a aj tento rok bol veľmi úspešný. Vydaril sa. Pričinili sa o to medziiným hudobné skupiny ARETIC z Považskej Bystrice a GARÁŽANKA z Trenčína. Podali skvelý výkon, rozihrali žilky všetkým prítomným, vytvorili dobrú náladu. Mali sme šťastie na našich hostí, všetkých prítomných na plese, prijali hodenú rukavicu hudobníkov a perfektne sa bavili. Je radosť vidieť spoločne sa zabávať všetkých v sále, starších, mladších a mladých. Veselý spev a tanec vo vstupnej hale pri ľudovej hudbe počas celej noci perfektne dopĺňal dobrú atmosféru plesu.

Ďakujeme všetkým účastníkom plesu, ďakujeme darcom, podporovateľom a v neposlednom rade všetkým, ktorí sa podieľali na príprave plesu.

Jeden ples by bol pre nás málo, preto každoročne organizujeme aj Batôžkový bál. Tento sa konal v budove Matice slovenskej v Štúrove a úspech z veľkého plesu sa zopakoval. Aj tento bál má svoju tradíciu, síce o niečo kratšiu ako veľký ples, ale veselá zábava, dobrá nálada je príznačná aj na tomto bále. Celá sála spolu spieva nádherné slovenské pesničky a tancuje na staršie i moderné slovenské hity.

Zostáva nám len veriť, že dlho, dlho sa nám podarí toto fašiangové plesanie zachovať.

Mária Vavreczká

 

 

 

 

 

2019-02-19T15:15:16+00:0019 februára 2019 |Nitriansky kraj|
X