VIANOČNÁ PREDAJNÁ VÝSTAVA V DMS LUČENEC


//VIANOČNÁ PREDAJNÁ VÝSTAVA V DMS LUČENEC

 

Blížia sa Vianoce, ktoré patria k najkrajším sviatkom v roku. Sú to sviatky rodinnej pohody, lásky, štedrosti a veselosti.
Dom MS Lučenec pripravil opäť VIANOČNÚ PREDAJNÚ VÝSTAVU, na ktorej svoje výrobky predstavia verejnosti v termíne od 27. 11. 2018 do 15. 12. 2018 ženy – členky a sympatizantky MS a členky a sympatizantky OZ DFS Jánošík, ktorý pôsobí pri DMS vo Fiľakove.
Na slávnostnej vernisáži 27. 11. 2018 privítala cca 30 prítomných pani Miroslava Podhorová, poverená riaditeľka DMS v Lučenci. A čo mohli vidieť, prípadne si aj kúpiť?
Pani Mgr. Eva Kyzúrová urobila pre prítomných ukážku čipkovania, na výstavu doniesla 10 obrázkov z čipky, plátennú tašku ozdobenú čipkou, náušničky z čipky a perál, 22 čipiek, atď.
Pani Milota Krivušová zhotovila vianočné venčeky, sviečky, gule, srdiečka z látky, ozdobené vianočné sviečky, drevené srdiečka, anjeliky, tabuľky na dvere.
Dekoračnými predmetmi, ako napr. anjeliky, mačky, čižmy, vtáky z látky, vtáky na halúzke, háčkovanými ozdobami, ušitou taškou z džínsoviny sa prezentovala pani Mária Joklová.
Prítomné ženy zaujali výšivky a šaty, sukne s folklórnymi motívmi z látky, ktoré patrili pani Zuzane Molnárovej.
Na vianočnej výstave nemohli chýbať ani perníčky, ktoré napiekla a ozdobila pani Marcela Sarvašová. Deťom sa veľmi páčila perníková chalúpka.
Pani Dr. Miroslava Čermáková síce nepredávala, ale doniesla na ukážku vlastnoručne zhotovené venčeky na dvere, adventné vence, anjelika, roľničky, vianočné gule z patchworku, plstené ozdoby, mandalu a detské obrázky.
Pani Anna Brijaková, neprofesionálna maliarka, predstavila na výstave svoje kresby, maľby, vianočné ozdoby – háčkované zvončeky, hviezdu a srdiečko z ratanu a vianočné pohľadnice.
Pani Angelika Brijaková uplietla 5 košíčkov a 3 podložky vyrobené z látky.
Pani Oľga Sarvašová zhotovila drobné ozdoby na stromček a drevené srdiečka s obrázkami.
Najmladšie návštevníčky výstavy zaujali aj pestrofarebné háčkované šaty pre bábiky Barbie od p. Aleny Spurnej.
Pani Jarmila Gombalová prichystala vianočnú burzu detských odevov.
Organizátor – DMS v Lučenci pripravil nepredajnú výstavku zhotovených vianočných vencov, pohľadníc, háčkovaných dečiek a občerstvenie – perníky a koláče.
Príjemnú atmosféru podujatia dopĺňala aj hudba – vianočné pesničky a koledy z CD.
Časť získaných finančných prostriedkov z predaja bude použitých na charitatívne účely – nákup sladkostí do mikulášskych a vianočných balíčkov pre deti z viacpočetných rodín a deti z detských domovov.
Medzi prvých návštevníkov po vernisáži patrila skupinka detí z MŠ na Partizánskej ulici v Lučenci. Výstava sa im veľmi páčila. Zaspievali aj 2 pesničky, za čo boli odmenení sladkými medovníkmi. Zároveň sa pochválili, že niektorí z nich sa zúčastnia aj na Vianočnom benefičnom koncerte „Novohrad deťom“ dňa 15. 12. 2018 v Lučenci, ktorého spoluorganizátorom je DMS v Lučenci.

V Lučenci 29. novembra 2018

Miroslava Podhorová,
pov. riaditeľka DMS Lučenec

2018-12-11T16:22:51+00:0011 decembra 2018 |Banskobystrický kraj|
X