Výsledky Amatérskych majstrovstviev Slovenska vo florbale 2017

thumbnail

Uplynulý víkend sa v Košiciach odohral nultý ročník Amatérskych majstrovstiev Slovenska vo florbale. Podujatie pod záštitou primátora Mesta Košice Richarda Rašiho bolo organizované Odborom Mladej Matice v Košiciach s podporou Domu Matice Slovenskej Košice. Na záverečný turnaj nominovalo svojich zástupcov 8 regionálnych či mestských líg naprieč celým Slovenskom. V kvalitne obsadenom záverečnom turnaji zloženom z víťazov resp. medajlistov týchto líg získal historický prvý titul „Amatérskeho majstra SR vo florbale“ zástupca Ružomberskej florbalovej ligy Dukla Ružomberok.

Vo finálovom zápase majstrovskému Ružomberku podľahli zástupcovia Michalovskej florbalovej ligy Warriors Trebišov v pomere 6:4. Strhujúci zápas o bronzovú priečku priniesol zápas medzi zástupcami košickej miniligy z All Stars Krásna proti Martinským Medveďom, ktorí vyhrali v pomere 8:10. V majstrovsky obsadenom turnaji sa najlepším strelcom stal Milan Jonák, najlepším brankárom Tomáš Velčovský (obaja z Dukly Ružomberok) a najlepším hráčom obrovský srdciar Rastislav Puzder z All Stars Krásna. Celkovo sa odohralo 12 zápasov, ktoré svojou kvalitou boli skutočne majstrovské. Amatérsky florbal na Slovensku ukázal svoju kvalitu, ktorá sa môže rovnať oficiálnym zväzovým súťažiam.

Súčasťou turnaja bol aj miniturnaj žien. Zvíťazili ho hráčky z klubu Slovan Rimavská Sobota pod vedením Jozefa Alušika. Striebornú priečku si odniesli hráčky Prešova s líderkou Dankou Kvaskovou a tretiu priečku si odniesli hráčky GTA Košice s kapitánkou a najlepšou hráčkou turnaja Doro-tou Tarhaničovou. Ženský florbale je na vzostupe a sme radi, že aspoň takto sme splatili svoj dlh krajšiemu odvetviu tohto športu, ktoré stále nemá v Košiciach dôstojné zastúpenie.

Veríme, že myšlienka záverečnej súťaže amatérskych florbalových líg na Slovensku zaujala a nájde si svoje miesto a ďalší rozvoj, keďže florbal je stále predovšetkým amatérsky šport a množstvo nadšencov hrajúcich mimo oficiálnych súťaží riadených Slovenským florbalovým zväzom si zaslúži svoju pozornosť.

Miloslav Slávik

článok neprešiel jazykovou úpravou