Výstava o Pavlovi E. Dobšinskom v Dome MS Galanta zaznamenala mimoriadnu návštevnosť


//Výstava o Pavlovi E. Dobšinskom v Dome MS Galanta zaznamenala mimoriadnu návštevnosť

Galanta, marec 2018

Od polovice februára do konca marca 2018 navštívilo výstavu o Pavlovi E. Dobšinskom, ktorú sme mali zapožičanú zo Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach, spracovanú Mgr. Danielou Slezákovou, viac ako šesťstopäťdesiat žiakov galantských škôl, matičiarov, ale aj verejnosti.
Výstava na 11 paneloch bola zapožičaná v čase 190. výročia narodenia tohto nášho najvýznamnejšieho slovenského rozprávkara, ale úlohu zohralo aj to, že práve v Marci – mesiaci knihy.
Základné školy, ktoré sa vopred objednávali, absolvovali výklad o Dobšinskom, každá skupina si vypočula 20-minútovú Dobšinského rozprávku Mlynček a na záver si pozorne pozreli výstavu, ale aj rozprávkové knihy Dobšinského.
Všetky exkurzie potom pokračovali do vestibulu Domu MS, kde si žiaci pozreli aj výstavu výtvarných prác žiakov „Čaro našej prírody“ a fotografie z našich matičných podujatí. Skončili v keramickej dielni, kde videli výrobky z hliny a boli oboznámení s tvorivými aktivitami zameranými na našu pôvodnú slovenskú ľudovú tvorbu.
Tí, ktorí pozorne počúvali a vedeli odpovedať na otázky zo života Dobšinského, boli odmenení malými suvenírmi z keramiky, ktoré vyrobili deti v našej keramickej dielni a slúžia na propagáciu Domu Matice slovenskej v Galante.
Deti odchádzali s množstvom nových informácií, s motiváciou čítať Dobšinského rozprávky a prísť na letné tvorivé dielne do Domu MS, ale veríme, že sa k nám budú stále radi vracať.

Zlatica Gažová
riaditeľka Domu MS Galanta

2018-03-29T12:11:32+00:0029 marca 2018 |Trnavský kraj|
X