Vznik Slovenskej republiky oslávili šachovým turnajom

//Vznik Slovenskej republiky oslávili šachovým turnajom

Vznik Slovenskej republiky si v prievidzskom okrese pravidelne pripomínajú šachovým turnajom s názvom „Buď pozdravené, Slovensko!“, ktorého 23. ročník sa uskutočnil 6. januára 2015, v priestoroch jedálne SOU služieb v Prievidzi. Turnaj bol zároveň Majstrovstvami Trenčianskeho kraja v Rapid šachu s ocenením prvých troch súťažiacich.
O prvenstvo zabojovalo celkom 65 hráčov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Ukrajiny. Po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky patrilo úvodné slovo Blažejovi Majzlanovi, ktorý prítomných oboznámil s pravidlami turnaja. Hráčov pozdravili aj Ing. Jozef Gálik, prezident Slovenského orla a Ing. Milan Jadroň, predseda Miestneho odboru Matice slovenskej Prievidza.
Hralo sa tzv. švajčiarskym systémom, 9 kôl, 2 krát po 15 minút.

Víťazstvo patrí Jurajovi Druskovi z Prakoviec, ktorý získal 8 bodov z celkových 9tich. Druhé miesto obsadil domáci Viktor Gazík z Bojníc, ktorý však štartoval za ŠK Martin a tretiu priečku obsadil Peter Petrán zo ŠK Slovan Bratislava, ktorý v minulosti zastával post predsedu Slovenského šachového zväzu.

V seniorskej kategórii sa na prvom mieste umiestnil Vojtech Szaráz zo ŠK Turany a spomedzi, najmladších žiakov bol najlepší Jakub Gažík.
Organizátormi tohto tradičného podujatia sú Miestny klub Slovenský orol Prievidza, Miestny odbor Matice slovenskej Prievidza a Orchidamos Slovakia n.o.