Zaspievaj slávičku 2017


//Zaspievaj slávičku 2017

Galanta, 5. 10. 2017

Podujatia, ktoré sa uchytia, sa každoročne s úspechom opakujú. Dňa 5. októbra 2017 sme sa opätovne stretli na pôde Domu Matice slovenskej v Galante s našimi milými škôlkarmi z mesta Galanty, aby si zaspievali slovenskú ľudovú pesničku.
Tohtoročnej prezentácie sa zúčastnili tí najlepší, ktorých delegovali z jednotlivých mestských Materských škôl ale aj ich kamaráti, ktorí tvorili publikum. Z každej škôlky vybrali jednotlivcov, alebo dvojicu, ktorá zaspievala vybranú pieseň.
Deti sa najskôr prvú polhodinku s pani harmonikárkou Mirkou rozcvičili, naučili sa novú pieseň o slniečku a keď sa osmelili a rozospievali, vyšli na javisko a pred publikom zaspievali. Musím uznať, že deti boli tento rok smelé, spievali aj za hudobného doprovodu pani učiteľky, ale aj odeté v ľudových krojoch.
Deti ktoré vystupovali boli ocenené drobnými darčekmi. Na záver sme spoločne zaspievali ešte niekoľko ľudových pesničiek a úplne posledná bola Červené jabĺčko. Keďže PD Hrušov z okresu Galanta aj tento rok darovalo deťom jabĺčka a ovocnú šťavu, deti sa pred odchodom napili džúsu a jabĺčka sme rozdali pani učiteľkám, aby ich očistili a spoločne zjedli v škôlke spolu s kamarátmi. Boli totiž dosť veľké.
Tešíme sa, že podujatie sa páči aj pani učiteľkám, aj deťom, ovocný nektár chutil, tak verím, že budú aj jabĺčka. A deti si podujatie zapamätajú a prídu aj na budúci, jubilejný 10. ročník.

Zlatica Gažová
riaditeľka Domu Matice slovenskej

článok neprešiel jazykovou úpravou

2017-10-06T08:04:37+00:006 októbra 2017 |Trnavský kraj|
X