september, 2019

04sep19:0023:18Intiutívny tanec a tanečná improvizácia

Viac

Popis udalosti

 

Kurz Intuitívny Tanec a Tanečná Improvizácia sa zameriava na vnútorný prežitok a katarzíjný / psychohygienický učinok, ktorý nám tanec ponúka. Zážitkovým spôsobom skúma čím všetkým nás tanec môže obohatiť a napomôcť nám v našom osobnom rozvoji.“

Jakub Cerulík

 

Dom Matice slovenskej v Nitre otvára svoje priestory pre nový tanečný kurz, ktorý začína už tento týždeň /4. 4. 2019/ a bude sa konať pravidelne každý štvrtok o 19.00hod.

Odbor Mladej matice v spolupráci s performerom, choreografom, víťazom súťaže Tanečného Divadla a Súčasného Tanca – Gala Art Moves 2018 Jakubom Cerulíkom organizuje kurz nie len pre tanečníkov. Lektor sa venuje princípom súčasného tanca, kontaktnej improvizácie, herectva, pohybovej a expresívnej terapie a ďalším pohybovým prístupom. Pracuje s predstavivosťou, muzikalitou, emóciami, gestikuláciou tela, dynamikou pohybu, telesným experimentom a hlavne s koncepciami pohybu a vnímania hudby, ktoré nám ponúkajú rôznorodosť prežitkov z pohybu, tanca a hudby.

Zámerom kurzu je poskytnúť prostriedky, vďaka ktorým sa človek môže lepšie spoznať, navrátiť k svojej autentickosti a z nej byť schopný čerpať svoj vlastný arzenál pohybových fráz a individuálny tanečný prejav.Hlavným cieľom je spoznávanie samého seba, preto je kurz vhodný ako pre netanečníkov, tak aj pre tanečníkov, ktorý chcú prehĺbiť prežitok zo svojho tanca.

Lektor: Jakub Cerulík

Termín: každý štvrtok o 19.00hod

Miesto: Dom MS v Nitre, miestnosť na 1. poschodí/vchod zozadu

Cena lekcie: dobrovoľný príspevok (Odporúčaný 3-5 eur)

Čas

(Streda) 19:00 - 23:18

Miesto konania

Nitra