Plechotice oslavovali

//Plechotice oslavovali

Plechotice, 5. 8. 2018

V nedeľu 5. 8.2018 sa pod záštitou OcÚ Plechotice a Matice slovenskej, sa v obci Plechotice uskutočnili oslavy 25. výročia vzniku samostatného Slovenska, stého výročia vzniku Československa, spojené so 44. ročníkom futbalového turnaja o pohár SNP.
Oslavy začali položením vencov k pomníku padlým v SNP o 11h. Nasledoval futbalový turnaj a zároveň začala súťaž vo varení gulášu.
Tieto aktivity boli ukončené vyhodnotením o 17:45 hod. Komisia v zložení Dr. Marek Andráš, starosta obce Plechotice, Mgr. Martin Hajník, pracovník Členského ústredia Matice slovenskej a p. Milan Pálfi, zástupca futbalového oddielu v Plechoticiach, vyhodnotila poradie vo futbalovom turnaji.
Ako prví skončili futbalisti z Nižného Žipova, druhí Dargovčania, tretia Kysta a ako štvrtí futbalisti z Plechotíc.
V súťaži varenia najlepšieho a najchutnejšieho guláša, sa ako prví umiestnili zástupcovia futbalového oddielu Plechotice, druhí skončili folkloristi z Čerhova, tretí folkloristi z Plechotíc a štvrté hodnotené miesto pripadlo folkloristom z Dargova.
O 18 h. pokračoval program vystúpeniami folklórnych skupín: Dubiny z Dargova, Brezina z Breziny, Strapec z Čerhova, Továrňanka z Továrneho a Studzenka z Plechotíc.
Spev a dobrá nálada pokračovala ešte dlho do noci, kým sa neskonzumovalo, čo bolo navarené a naliate.