Pri kráľovskej hre v Králi


//Pri kráľovskej hre v Králi

Prázdniny nie sú pre deti len časom oddychu od rôznych povinností. Ponúkajú aj príležitosť na rozvíjanie rôznych aktivít, na ktoré nebýva čas v priebehu školského roka. Túto príležitosť využili aj matičiari z Miestneho odboru Matice slovenskej v Králi a v nedeľu 19. augusta 2019 pripravili prázdninový turnaj v šachu. Na štart druhého ročníka tohto turnaja sa spolu postavilo 10 hráčov v mladšej kategórii „do 18 rokov“ a v kategórii dospelých „nad 18 rokov“. Na šachových súpravách rozložených v Zborovom dome ECAV v Králi prebiehali intenzívne šachové zápasy najmä v mladšej kategórii, ktorí hrali súťažne. V kategórií „do 18 rokov“ nás o svojich strategických a taktických schopnostiach presvedčil Daniel Ďuriška (13 rokov), ktorý potvrdil svoje víťazstvo z pred dvoch rokov. Na ďalších miestach sa umiestnili Ondrej Hruška a Nikola Antalíková. Hráči v kategórii „dospelých“ odohrali svoje zápasy nesúťažne, napriek tomu najväčší a zároveň rovnaký počet bodov získali Ján Antalík a Igor Ďuriška. Vzájomné súboje prebiehali aj medzi dospelými a nádejnými mladými šachistami, avšak už nesúťažne.
Ďalší účastníci, ktorých nezlákala hra na čiernobielej šachovnici, si vyskúšali svoje schopnosti a pozornosť pri iných spoločenských hrách ako dáma, domino, najmladší aj pri hre „Človeče, nehnevaj sa“.
Michal Hruška, predseda Miestneho odboru Matice slovenskej v Králi poďakoval súťažiacim za účasť, víťazom turnaja odovzdal vecné ceny a podotkol, že hráči svojou zanietenosťou v zápasoch potvrdili zmysel organizovania turnaja „v kráľovskej hre“.

Ing. Zuzana Hrušková
členka MO MS v Králi

2019-09-09T11:14:48+00:009 septembra 2019 |Banskobystrický kraj|
X