Aj s podporou DMS Michalovce môžeme víťaziť


//Aj s podporou DMS Michalovce môžeme víťaziť

Športový klub Zemplín Michalovce silový trojboj sa so svojimi zverencami zúčastnil začiatkom septembra Majstrovstiev Európy v silovom trojboji, ktoré sa konali v Trnave a priniesol si odtiaľ tri medaily.

Silový Trojboj (alebo aj Powerlifting) je ako už názov napovedá silový šport, ktorý sa skladá z troch disciplín: drep, tlak na lavičke, mŕtvy ťah  – v tomto poradí za sebou aj nasledujú na súťaži. Oddiel Silový trojboj ŠK Zemplín Michalovce má v týchto disciplínach úspešných reprezentantov, ktorí aktívne trénujú a na rôzne súťaže a majstrovstvá sa pripravujú aj v priestoroch Domu Matice slovenskej Michalovce. Náročná príprava predchádzala aj týmto majstrovstvám a v podaní zástupcov z tohto oddielu bola korunovaná úspechom. Domov si priniesli až tri zlaté medaily a to konkrétne Ladislav Lechan ml. získal zlato (1. miesto) v mŕtvom ťahu a rovnako 1. miesto aj v tlaku na lavičke s pokusom o národný rekord. V tej istej disciplíne v tlaku na lavičke zvíťazila a 1. miesto medzi ženami získala Eva Padová.

ŠK Zemplín silový trojboj tak má vo svojom klube ďalších majstrov Európy! Z úspechu a výborných výsledkov sa tešil aj tréner Ladislav Lechan st., ktorý sa po víťazstve vyjadril takto: „Teší nás, že sme odprezentovali náš klub, Maticu Slovenskú a mesto Michalovce ako sa patrí. Za podporu klubu ďakujeme aj nášmu hlavnému sponzorovi, vážime si to a veríme, že sme našimi výkonmi nesklamali!“

V tomto športovom oddiely členovia trénujú denne a už aj dnes sa pripravujú na ďalšie súťaže. Prajeme im, aby aj v budúcnosti boli rovnako úspešní, aby dosahovali čo najlepšie výsledky a pritom ich obchádzali zranenia a rôzne prekážky, ktoré prináša súčasná situácia.

Lucia Martonová, DMS Michalovce

2020-10-05T15:04:04+00:005 októbra 2020 |Košický kraj|
X