DARUJTE 2 % Z DANÍ PRE MATICU SLOVENSKÚ


//DARUJTE 2 % Z DANÍ PRE MATICU SLOVENSKÚ
DARUJTE 2 % Z DANÍ PRE MATICU SLOVENSKÚ2024-01-11T10:53:53+00:00

Aj tento rok môžete podporiť Maticu slovenskú zo svojich daní. Svojimi 2 percentami pomôžete matičnej kultúre, vede, literatúre, národnému vzdelávaniu a vlasteneckým aktivitám. Vyplňte vyhlásenie nižšie a spolu s Potvrdením o zaplatení dane (tlačivo od vášho zamestnávateľa) ho pošlite na príslušný daňový úrad, kam patríte, do 30. apríla 2024. Bližšie informácie nájdete na https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_ako-poukazat-2-z-dani/

Údaje o prijímateľovi:

Obchodné meno (názov): Inštitút vzdelávania Matice slovenskej, n. o.

Právna forma: nezisková organizácia, IČO: 45735760

Sídlo: Grösslingová ulica 23, 81109 Bratislava 1

Informácia pre matičiarov:

Miestne odbory Matice slovenskej, Odbory Mladej Matice, Záujmové odbory Matice slovenskej a iné subjekty Matice slovenskej s právnou subjektivitou si môžu v tomto roku sami svojpomocne zabezpečiť finančnú podporu, teda zarobiť si na svoju činnosť formou spolupráce s Inštitútom vzdelávania Matice slovenskej.

Stačí osloviť fyzické a právnické osoby (FO a PO), teda pracujúce osoby, podnikateľov, ktorí si podávajú ročné daňové priznanie či ročné zúčtovanie cez zamestnávateľa, ktorí vám darujú svoje 2 % z daní, teda asignáciu dane. Tieto 2 % z daní darujú Inštitútu vzdelávania Matice slovenskej, n. o., ktorý je zaregistrovaný na prijímanie asignácie z daní, teda 2 %.

Darcu 2 % z daní to nič nestojí. Venuje iba časť toho, čo by inak musel odviesť štátu a ten by rozhodol, čo s nimi urobí. Namiesto toho venuje 2 % z daní Inštitútu vzdelávania Matice slovenskej, n. o.. Na vaše kultúrno-spoločenské aktivity, ktoré vaša miestna Matica vykonáva a tým robí dobré meno Matici slovenskej.

Ako získate nazbierané financie na činnosť MO MS, OMM, ZO MS?

Každá jedna fyzická či právnická osoba, ktorá vám prispela na podporu miestnej a regionálnej kultúry, vám vyplní priložený formulár. Vy tieto formuláre do 31. mája 2024 vyzbierate a predložíte na Inštitút vzdelávania Matice slovenskej spolu so žiadosťou, ktorá je priložená nižšie. Na základe spracovania všetkých podkladov a splnenia podmienok Inštitút vzdelávania podporí Vaše aktivity formou dohody o spolupráci.

Mgr. Pavol Mihál, riaditeľ Inštitútu vzdelávania Matice slovenskej, n. o.

 

Inštitút vzdelávania Matice slovenskej, nezisková organizácia,

Grösslingová 23, 811 09 Bratislava,

IČO: 45735760

Dôležité informácie pre žiadateľov

Postup krokov na poukázanie 2

vyhlasenie

Žiadosť o finančnú podporu

Zúčtovanie finančnej podpory z

 

X