Poznávacie výlety do Martina


/Poznávacie výlety do Martina
Poznávacie výlety do Martina2024-07-10T11:28:16+00:00

Predstavujeme jedinečnú ponuku POZNÁVACÍCH výletov do Martina, určenú pre študentov!

Tento výlet organizuje Matica slovenská – MLADÁ MATICA. Našim cieľom je poskytnúť vám nielen zábavu, ale aj poznanie bohatej histórie a kultúry Slovákov i Slovenska.

V prípade záujmu NÁS KONTAKTUJTE:

  • mladamaticainfo@gmail.com
  • 043/381 28 34

Zúčastníte sa viacerých prednášok a exkurzií, ktoré vám poskytnú hlbší pohľad na históriu a kultúru Slovenska. Stretnutie s predsedom Matice slovenskej vám umožní získať odpovede na vaše otázky a diskutovať o aktuálnych témach. Uvidíte prvú a druhú historickú budovu Matice slovenskej, Memorandové námestie, kde stáli štúrovci roku 1861, budovu Tatrabanky, kde sa Slovenská národná rada prihlásila k vzniku Československého štátu roku 1918, historické centrum mesta, Národný cintorín, Slovenskú národnú knižnicu a mnoho iného.

Matica slovenská je najstaršia kultúrna a vedecká ustanovizeň, ktorá aj dnes zohráva kľúčovú úlohu pri uchovávaní kolektívnej historickej pamäti Slovákov. Počas návštevy prvej a druhej budovy Matice slovenskej sa oboznámite s jej bohatou históriou, s jej aktuálnymi úlohami a významom pre slovenskú spoločnosť.

Relax a zábava nesmú chýbať! Spoločne si užijeme príjemné popoludnie pri opekaní a rôznych hrách na chate, kde si môžete oddýchnuť a nadviazať nové priateľstvá.

Cena 15 eur / noc

% Pre matičiarov a matičiarky ubytovanie za výraznú zľavu!

X