Jubilejný 10. ročník festivalu predsa bol …


//Jubilejný 10. ročník festivalu predsa bol …

Folklórna skupina Mihaľovčan, ktorú založila a dodnes vedie Valéria Mitrová, už desať rokov organizuje folklórny festival pod názvom „Na Zemplíne tak“. Za 10-ročnú históriu v ich programe vystúpilo množstvo folklórnych a speváckych skupín z regiónu Zemplín a blízkeho okolia. Prezentovaná bola celá škála rôznych tradícii a zvykov na Zemplíne. Jubilejný ročník sa patrilo akosi osláviť, ale súčasná situácia neumožnila zorganizovať toto podujatie v takej forme, na akú sú jeho priaznivci zvyknutí.

Hlavný organizátor festivalu folklórna skupina Mihaľovčan v spolupráci s mestom Michalovce, Domom Matice slovenskej Michalovce a Televíziou Mistral, ktorá pôsobí v meste Michalovce zrealizovali 10.ročník festivalu „Na Zempline tak“ ale v inom prevedení ako po minulé roky. V rámci pandemických opatrení sa na programe podieľala len organizátorska Fsk Mihaľovčan, ktorá vystúpila so svojimi pásmami. Celý program festivalu nahrala miestna TV Mistral a následne bude vysielať počas tohtoročných vianočných sviatkov. Aj napriek tomu, že sa program nahrával v období adventu, uvidíme v ňom tradície z celého roka – fašengi, rómske pásmo, verbovane regrutov, kmotrovcov či samotný Kračun.

Veríme, že ďalší ročník tohto krásneho podujatia, uchovávania zvykov a tradícií na Zemplíne si budeme môcť pozrieť naživo a všetci v zdraví.

Valéria Mitrová

Fsk Mihaľovčan

2021-01-12T15:46:10+00:0018 decembra 2020 |Košický kraj|
X