Máj v Štúrove


//Máj v Štúrove

Dňa  25. mája 2024  sa v priestoroch Matice slovenskej  v Štúrove konalo Matičné májové stretnutie – Majáles. Členovia a priatelia Matice slovenskej sa stretli za účelom oživenia  májových tradícií a spríjemnenia májových dní pri speve, tanci a priateľskom rozhovore. Ako býva zvykom, žiadne podujatie nie je bez kultúrneho programu.

Na začiatku podujatia sa predstavil Matičný spevácky a hudobný zbor z Lehoty. Ich krásny spev nás nadchol, čím vyburcoval viacerých k spevu. Ďalšími účinkujúcimi bola trojgeneračná Pilíšska rodinka z Mlynkov /Pilisszentkereszt/ zo susedného Maďarska, ktorá dostala zábavu do varu. Piesne v ich podaní rozohriali naše srdiečka.
Náš skvelý program narušil poriadny lejak, ale náladu nepokazil. Nútenú prestávku sme využili na občerstvenie. Pochutili sme si na výbornom guláši, ktorý pre nás pripravil pán Miroslav Nozdrovický. Za kulinársku pochúťku si zaslúži pochvalu a metál zlatej varešky.
Kým sme sa posilňovali jedlom a čapovaným pivkom, dážď ustal a zábava mohla pokračovať. Heligónky hrali, všetci spievali, usmievali sa na seba a zrazu sme si boli všetci blízki.
Výborne sme sa zabávali, spoznávali nových, skvelých ľudí, s ktorými nás spájali  naše krásne piesne a zvyky. Rozchádzali sme sa spokojní a výborne naladení.

Za vydarené podujatie ďakujeme Výboru MO Matice slovenskej v Štúrove a prosíme o budúcoročné repete.

Účastníčka podujatia AP

2024-06-05T13:29:02+00:005 júna 2024 |Nitriansky kraj|
X