Matičiari otvorili plesovú sezónu v Rimavskej Sobote


//Matičiari otvorili plesovú sezónu v Rimavskej Sobote

Melódie valčíka otvorili 30. ročník plesu Miestneho odboru Matice slovenskej v Rimavskej Sobote. V priestoroch hotela Tatra sa 17. januára 2020 konal tradičný Matičný ples, ktorým matičiari otvorili v meste plesovú sezónu. Predsedníčka privítala prítomných hostí, zaželala im dobrú zábavu, príjemné posedenie a radosť zo stretnutia opäť po roku. Na ples sa prišlo zabaviť veľa záujemcov a matičiarov, tak ako po iné roky. O program sa postarala folklórna skupina Lieščina, ktorá zaspievala ľudové pesničky z okolia Rejdovej a predviedla humornú scénku o živote na dedine. Predsedníčka sa poďakovala účinkujúcim za program a zdôraznila, že je potrebné uchovávať a rozširovať naše slovenské ľudové piesne a tradície. Do tanca vyhrávala hudobná skupina FAIR-PLAY p. Tibora Lévayho a na parkete sa tancujúci vyzvŕtali pri známych pesničkách z Repete. Veľkú časť večera vyplnili krásne slovenské ľudové piesne v rôznych úpravách.

Nechýbala ani tombola, za pekné a hodnotné ceny ďakujeme firmám, podnikateľom mesta, členom výboru a súkromným osobám. Všetkým sa veľmi páčila výzdoba sály, v ktorej sa ples uskutočnil.

Dobrá nálada, radosť, nadšenie zo stretnutia a tanca trvali do skorých ranných hodín a my sa tešíme na ďalšie stretnutie, aby sa priateľstvo upevňovalo aj takouto formou spoločenského posedenia.

Rimavská Sobota 17. január 2020

Mgr. Elena Nebusová

predsedníčka MO MS Rimavská Sobota

2020-01-23T14:57:07+00:0023 januára 2020 |Banskobystrický kraj|
X