Matičiari si v Poprade pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom


//Matičiari si v Poprade pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom

V Poprade sa 7.5.2024 konala pietna spomienka pri príležitosti 79. výročia ukončenia II. svetovej vojny. Zástupcovia Matice slovenskej si tak spoločne s mestom Poprad, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov (SZPB), ako aj s predstaviteľmi politických strán a občianskych združení tento deň pripomenuli položením vencov k obom pamätníkom v Parku hrdinov pri železničnej stanici.

Spomienkou na ukončenie II. svetovej vojny tak matičiari vzdali hold a úctu všetkým padlým vojakom, ktorí položili svoje životy v boji proti nemeckému fašizmu pri oslobodzovaní našej drahej vlasti.

Účasť Slovákov v československom protifašistickom odboji v rokoch druhej svetovej vojny má osobitné a nezastupiteľné miesto v novodobej histórii Slovenska.

Národnooslobodzovací boj výrazne sformoval charakter, myslenie a konanie jeho účastníkov a ovplyvnil život nasledujúcich generácii, pre ktoré sa stal trvalým zdrojom poučenia, hrdosti a vlastenectva.

V dnešnej dobe hovoríme preto jednoznačne áno mieru a nie ďalším nezmyselným dodávkam zbraní, ktoré aj v súčasnosti zabíjajú množstvo nevinných ľudí po celom svete.

Mgr. Rastislav Zacher, PhD., vedúci OP MS Poprad

 

 

2024-05-14T14:07:24+00:0014 mája 2024 |Prešovský kraj|
X