Matičiari v mestskej lige na 5. mieste


//Matičiari v mestskej lige na 5. mieste

Od septembra minulého roka sa na kolkárskej štvordráhe mestského športového areálu v Žarnovici hral 5. ročník mestskej kolkárskej ligy (MsKL). Je to súťaž štvorčlených družstiev na 60 hodov združených. Medzi deviatkou súťažných družstiev bolo opäť aj družstvo Miestneho odboru Matice slovenskej.

Formovanie družstva (striedali sa v ňom : Marián Sedliak, Katarína Šavoltová, Jaroslav Krnáč, Gregor Kršjak, Slavomír Dúchaj a náhradníkmi bola dvojica Jozef Piecka a Alena Kazimírová) síce nebolo jednoduché, no cieľ postúpiť do play off bol splnený. Po odvetnej časti skončili na 8. mieste, a to znamenalo pokračovanie v konečnej časti súťaže, ktorá sa však už hrala na 100 hodov združených. Logicky zrejme nik nemohol očakávať, že matičiari s družstvom RACHOT, ktoré bolo po základnej časti prvé, zvíťazia. No a prvý zápas skončil prehrou v pomere 1831:1608. Odvetný zápas však vyhrali v pomere 1623:1564 a dokázali, že s každým súperom sa dá aj vyhrať. I keď teda pomer vzájomných zápasov bol 1:1, horší pomer kolov 3231:3395 v prospech družstva RACHOT, rozhodol o postupe tohto družstva do tzv. „veľkého“ finále. Naopak družstvo MO MS Žarnovica sa dostalo len do tzv. „malého“ finále, v ktorom hrali súčasne štyri družstvá, a rozhodovalo o poradí na 5. až 8. mieste.   To sa hralo v sobotu 6. mája dopoludnia, a za MO MS tentoraz hrala štvorica Gregor Kršjak, Katarína Šavoltová, Slavomír Dúchaj a Marián Sedliak, ktorá spolu nahádzala 1703 kolov. Keďže družstvo ŠUP-ŠUP malo 1635, ŠPORT-KLUB 1608 a NEUMAN TEAM 1586 kolov, stačilo to na konečné 5. miesto. Je to o dve miesta lepšie ako v predchádzajúcom ročníku. No a to je bezpochyby veľký úspech a výborná reprezentácia nielen MO, ale aj celej Matice slovenskej.

Vyhodnotenie uplynulého ročníka MsKL sa uskutočnilo v ten istý deň, podvečer, po skončení 2. zápasu „veľkého“ finále. Od primátorky mesta Aleny Kazimírovej a predsedu Kolkárskeho oddielu Žarnovica Radoslava Fúsku prevzali ocenenia všetky súťažiace družstvá. Za MO MS Žarnovica to boli M. Sedliak, K. Šavoltová a S. Dúchaj.

Text a foto: Ing. Jozef Piecka

2023-05-09T15:10:07+00:009 mája 2023 |Banskobystrický kraj|
X