Matičiari zo Šenkvíc navštívili Oravu


//Matičiari zo Šenkvíc navštívili Oravu

Náš tradičný každoročný zájazd tento rok smeroval na Oravu. Začal sa prehliadkou Slovenského Betlehemu v Rajeckej Lesnej, pokračoval návštevou výrobného družstva Okrasa Čadca, kde nám ukázali celý postup výroby vianočných ozdôb, ktoré sme si mohli aj nakúpiť. Druhý deň sme sa vybrali k soche Ježiša Krista, Rio de Klin, kde sme si poctivo vyšliapali pre mnohých náročnejší kopček. Náš výlet pokračoval návštevou Múzea kávy v obci Krušetnica, kde sme okrem prehliadky absolvovali aj ochutnávku kávy, a tiež sme si mohli túto vynikajúcu kávu aj kúpiť. Po spoločnom obede a posilnení kávou sme sa vybrali loďkou na Slanický ostrov, kde nám bola vyrozprávaná zaujímavá história týchto miest a prezreli sme si doposiaľ zachovaný kostol.

Náš zájazd sme ukončili nedeľnou sv. omšou v krásnom kostole v Námestove a prehliadkou Oravského hradu, ktorý dýcha bohatou a zaujímavou históriou.

Z týchto troch dní si odnášame plno zážitkov, informácii a krásnych spomienok. Ďakujeme Gabriele Čajkovičovej za skvelé naplánovanie a organizáciu tohto zájazdu a tešíme sa na ďalšie perfektné akcie.

Matičiari zo Šenkvíc a Pezinka

2023-06-29T13:14:12+00:0029 júna 2023 |Bratislavský kraj|
X