Matičný fašiang v Štúrove


/, Správy z krajov/Matičný fašiang v Štúrove

Fašiangové dni tradične patria plesom, oddychu a zábave. Dňa 8. februára 2020 sa v takomto znamení podarilo zorganizovať už 29. Matičný ples v Štúrove. Sála kultúrneho domu bola elegantne vyzdobená, vo vstupnej hale vítala hostí ľudová hudba Garážanka. Dámy prichádzali v krásnych róbach v sprievode decentne odetých pánov. Uvítací nápoj, fotografovanie na privítanie a už sa čakalo len na slávnostné otvorenie. Po tanečnej produkcii tanečníkov TCA Keller, krátkom otváracom príhovore a prípitku zazneli valčíkové tóny HT Aretic. Tanca, spevu, občerstvenia bolo bohato, každý sa výborne zabával. Lúčenie nadránom bolo v znamení ďakovania a sľubov, že už sa tešíme na 30-ku, ktorá sa bude konať 30. januára 2021.

Okrem reprezentačného plesu sa koná každý rok Batôžkový bál v Matici. Dňa 22. 2. 2020 si každý priniesol dobroty, fašiangové špeciality nielen pre seba, ale pre všetkých prítomných. DJ Paľko Vachulík sa postaral o hudobnú produkciu, vyhrával do spevu aj do tanca. Pospomínali sa staré dobré zvyky aj s veselými príhodami. Veselá zábava trvala do neskorých večerných hodín.

Organizátori ďakujú všetkým, ktorí sa zúčastnili na našich fašiangových podujatiach, že prišli, podporili nás, dobre sa cítili a hlavne sa dobre zabavili.

Mária Vavreczká

2020-03-10T13:49:30+00:0010 marca 2020 |Nitriansky kraj, Správy z krajov|
X